Fonek A88

Fonek A88

Ci, którzy nadal myślą, że na szczycie listy marzeń dzieci znajdują się misie, samochodziki czy gry komputerowe, są w dużym błędzie. Teraz królują telefony komórkowe. Ich producenci wypuszczają na rynek coraz to nowsze modele skierowane właśnie do najmłodszego odbiorcy. Już teraz 10 – 12-latki potrafią posługiwać telefonami najnowszej generacji. Producenci postanowili jednak dotrzeć do jeszcze młodszych odbiorców. Na rynku można znaleźć modele, które zaspokoić mają wymagania zarówno rodziców, jak i dzieci.

Chińczycy zaproponowali bardzo prosty w obsłudze i o ograniczonych funkcjach telefon. Cally A88 posiada tylko cztery klawisze numeryczne, a do każdego z nich przypisany jest jeden z najczęściej używanych numerów. Model ten pozwala rodzicom na pełną kontrolę poczynań dziecka, począwszy od blokady pewnych funkcji (np. dzwonienie na numery nie znajdujące się na liście kontaktów), po monitoring otoczenia (telefon dziecka oddzwania do rodzica, a ten może posłuchać, co dziecko robi – wszystko oczywiście bez wiedzy dziecka).

Telefon Cally A88 jest trudno dostępny w Polsce. W naszym kraju można jednak kupić aparat niemal identyczny. Producent Fonka A88 zaprzecza jednak, że polski odpowiednik jest kopia chińskiego modelu.

Cally A88

Cally A88

Telefon wygląda jak kolejna zabawka. O ile czterolatkowi będzie to odpowiadało, o tyle ośmiolatek będzie wolał coś „mniej dziecinnego”. Dla tych nieco starszych użytkowników Samsug postanowił przygotować model Tobi S3030. W odróżnieniu od Cally lub też Fonka, Samsung Tobi zawiera więcej opcji, m.in. Blutooth, odtwarzacz mp3, aparat fotograficzny i gry. Wciąż jednak daje rodzicom możliwość kontroli tego, co robi pociecha i gdzie się znajduje. Samsung Tobi wyglądem przypomina bardziej „dorosły” telefon, dzięki czemu trafi w gusta nieco starszych dzieci.

Samsung Tobi S3030

Samsung Tobi S3030

Bez wątpienia telefon komórkowy bardzo ułatwia życie. Takie proste rozwiązania pozwalają rodzicom „mieć oko na dziecko”. Swoją drogą, jeśli dziś produkowane są telefony dla czterolatków, to czy za 3-4 lata na rynku pojawią się modele dla jeszcze młodszych maluchów? I jakie będą miały kształty i funkcje? To może być bardzo interesujące…

Źródła:
http://www.cool-cellphones.com/mobile-news/samsung-tobi.html
http://res.magnus.de/res/_2/2/5/3/88893.jpg
http://www.komputerswiat.pl/testy/sprzet/telefony-komorkowe/2009/09/test-telefonow-komorkowych-dla-dzieci.aspx
http://nt.interia.pl/gadzety/news/komorka-dla-dzieciakow,1325258,4232

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus