YotaPhone z podwójnym ekranemAmazon jakiś czas temu ogłaszał, iż pracuje nad tabletem z podwójnym ekranem: LCD i E-Ink. Podobne obietnice o wypuszczeniu na rynek smartfona z podwójnym ekranem wygłaszała firma Onyx w październiku tego roku. Byłyby to pierwsze urządzenia tego typu. Jednak może się okazać, że pierwszym urządzeniem z podwójnym ekranem, które wyjdzie na rynek będzie YotaPhone – rosyjski smartfon, który również zapowiedział swoją premierę na 2013 rok. Cena póki co nie jest również znana i ponieważ będzie to rosyjski sprzęt – w Polsce może być bardzo trudno osiągalny. Mimo wszystko jest to na tyle ciekawy projekt, że warto o nim wspomnieć.

Na pierwszy rzut oka YotaPhone nie różni się specjalnie niczym od większości smartfonów. Ekran LCD 4,3″ o rozdzielczości 1280 x 720, 2GB RAM, kamera HD 12mln pikseli na pokładzie, pamięć w dwóch wersjach 32 lub 64 GB Ram oraz system Android w najnowszej wersji Jelly Bean. To co jest unikalne w YotaPhone to tylna część urządzenia – tam gdzie we wszystkich smartfonach jest klapka skrywająca baterię YotaPhone ma drugi ekran – typu E-Ink. Gdzie jest zatem bateria telefonu i jak została rozwiązana sprawa z „rysowaniem” ekranu (w końcu którąś stroną/ekranem urzadzenie będzie dotykać np. blatu stołu) – tego jeszcze nie wiadomo do końca. Napewno do ochrony ekranu LCD użyto Gorilla Glass.

Premiera tego urządzenia jest zapowiadana na rok 2013 (bliżej nieokreślony miesiąc), cena również nie jest znana. Pozostaje czekać, bo projekt wydaje się być bliski ukończenia i może to być pierwszy smartfon z podwójnym ekranem LCD i E-Ink.

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus