yann_na_iano

Też jesteśmy zdania, że informacje o nowych aplikacjach na iPhone’a, od których pękają w szwach internetowe serwisy „gadżeciarski”, mogą się już znudzić. Co innego jednak, gdy rzecz dotyczy aplikacji „zwyczajnych”, za to wykorzystywanych w sposób zupełnie niezwyczajny. Na przykład: program udający pianino to nic specjalnego, za to „odpalenie” go równocześnie na sześciu leżących obok siebie iPhone’ach i zagranie na stworzonym w ten sposób fortepianie tematu z filmu „Amelia” to już jednak coś. Do tego piwo „Bavaria”.

Czy coś jest niejasne? Chodzi o ten kawałek:

Utwór nazywa się „Comptine d’un autre été: L’après-midi”, a skomponował go Francuz Yann Tiersen. Nie wiemy niestety jak nazywa się autor wykonania, możemy jedynie przypuszczać, że zdecydował się zagrać akurat ten motyw na stworzonym przez siebie oryginalnym instrumencie, bo ma dobre skojarzenia z filmem Francoisa Ozona „Amelia”. Czy muzyk koncertujący na iPhone’ach sam też jest Francuzem – trudno powiedzieć. Jeśli tak, to szacunek za brak uprzedzeń – zwróćmy bowiem uwagę, spożywanie piwa jakiej marki pomaga mu w artystycznej ekspresji.

Aplikacji na telefon Apple, które pozwalają symulować grę na fortepianie (podobnie zresztą jak i na innych instrumentach) jest co najmniej kilka. Wymieńmy kilka: MiniPiano, Finger Piano czy najbardziej popularny iAno. Nie wiemy na pewno w klawisze jakiego Steinwaya uderza fan Amelii Poulain i bawarskiego piwa, ale wygląda na to, że to Virtuoso Piano (do ściągnięcia np. stąd). I nieważne, że w prezentowanym wideo iPhone drugi od (jego) lewej położony został tylko dla zawyżenia liczby urządzeń do sześciu – całość i tak brzmi nieźle, a do tego pomysł jest naprawdę zabawny.

Źródło: http://www.youtube.com/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus