nokia-point

Niebawem sfotografowanie baneru mijanej restauracji sprawi, że za moment będziemy mogli zobaczyć w telefonie całe jej menu – tak właśnie może wyglądać, wcale niedaleka, przyszłość. Wszystko to za sprawą nowej aplikacji Nokii o nazwie „Point & Find”, która już teraz pozwala dotrzeć do interesujących nas treści znacznie szybciej niż poprzez szukanie ich w Google.

Dzięki „Point & Find” wystarczy tylko zrobić fotkę interesującego nas obiektu i po chwili otrzymamy wszystkie dane na jego temat. Na razie program będzie w stanie rozpoznać kody kreskowe i plakaty filmowe. Dla użytkowników oznacza to szybki dostęp do wszystkich informacji na temat filmów (np. godziny seansów, ceny biletów, recenzje czy trailery) lub produktów (np. porównywanie cen w sklepach internetowych).

Program „Point & Find”, czyli „Wskaż i Znajdź”, to zaawansowane rozpoznawanie i przetwarzanie obrazu w czasie rzeczywistym, które łączy użytkownika z informacjami ze świata cyfrowego. Aplikacja wykorzystuje aparat fotograficzny, łącze internetowe oraz funkcje GPS.

Aktualnie program jest testowany w Wielkiej Brytanii i USA. Pobrać go mogą (za darmo) jedynie właściciele wybranych modeli telefonów Nokia. Producent zapowiada, że z czasem zainstalowanie aplikacji będzie możliwe na każdym telefonie komórkowym wyposażonym w aparat fotograficzny i funkcję GPS.

Źródło: http://blog.wired.com/
http://www.nokia.com/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus