Wygląda na to, że wierni fani Apple’a czekający na białego iPhone’a od prawie 10 miesięcy w końcu się doczekają! Pierwotnie premiera miała nastąpić już w październiku zeszłego roku, jednak uniemożliwiły to problemy produkcyjne. Ostatecznie Apple potwierdził, że najnowsza wersja iPhone’a ukaże się tej wiosny (26 kwietnia).
Póki co Apple nie podaje informacji, jaki operator będzie miał nową białą wersję w swojej ofercie, domyślać się jednak możemy, że ci sami co dotychczas, czyli AT&T oraz Verizon Wireless.
W związku z tym, że premiera została już dwukrotnie przesuwana, Apple przeprosił oficjalnie swoich klientów i przyznał, że stworzenie białej wersji telefonu okazało się jednak większym wyzwaniem, niż przypuszczano na początku.
Pomimo tego, iPhone nadal pozostał hitem wśród konsumentów – w okresie bożonarodzeniowym odnotowano sprzedaż w wysokości 16,2 milionów modeli, co oznaczało aż 86% – towy wzrost w stosunku do tego okresu rok wcześniej.

Analitycy przypuszczają, że ukazanie się białego iPhone’a akurat teraz pomoże utrzymać tą dobrą passę i w wakacje będzie się można spodziewać podobnych wyników sprzedaży. Dodatkowo wpłynie na to z pewnością znany już powszechnie fakt, że na kolejnego iPhone’a (5G) przyjdzie nam czekać do 2012 roku.
Miejmy nadzieję, że wraz z pojawieniem się białego iPhone’a znikną problemy z anteną i zasięgiem, co było uciążliwą dla klientów przypadłością jego czarnej wersji.

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus