Jeszcze nie ucichły głosy krytyki na temat najnowszego systemu operacyjnego iOS 6, a już da się usłyszeć kolejne narzekania na najnowszego iPhone 5 od Apple. Tym razem chodzi o wady fabryczne takie jak pęknięcia i rysy na nowej obudowie aluminiowej oraz na ekranie iPhone 5.

Nieformalna ankieta, którą przeprowadził serwis MacRumors pokazała, że ponad 30% użytkowników iPhone 5, którzy wzięli udział w ankiecie, skarży się na wady fabryczne swojego iPhone, które są widoczne gołym okien zaraz po wyjęciu smartfona z pudełka. Najwięcej doniesień mówi o rysach i wgnieceniach na anodyzowanej aluminiowej obudowie.

Wydaje się, że Apple dążąc do perfekcji w projektowaniu i budowie najnowszego iPhone 5 popełnia błędy, czasami takie, których uniknąć jest ciężko. Poprzedni iPhone 4 nie miał problemów z obudową ponieważ ta była ze stali nierdzewnej. Chcąc zmniejszyć wagę nowego iPhone 5 zastosowano aluminium anodyzowane, które jest lżejsze od stali ale jednocześnie bardzo podatne na zarysowania i wgniecenia (to oczywiste, stal nierdzewna jest twardsza i sztywniejsza).

Problemy występują również z drobnymi pęknięciami ekranu. Wszystkie elementy nowego iPhone 5 zostały tak ściśle i niemalże perfekcyjnie spasowane, że przy drobnych stuknięciach czy większych uderzeniach obudową smartfona występujące naprężenia powodują mikropęknięcia na brzegach ekranu. Wiadomo, że takie „stuknięcia” komórką często zdarzają się podczas użytkowania.

 

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus