uspolecznione_lg

Przez jakiś czas nie pisaliśmy nic o LG, najwyższa więc pora zaległości nadrobić. Tym bardziej, że nadarza się dobra okazja – światowa premiera modelu GW620, czyli pierwszego telefonu tej firmy opartego na systemie Android. Koreańczycy wyraźnie postawili tym razem na to, co może mało oryginalne, za to znakomicie ostatnio się sprawdza: serwisy społecznościowe i wygodny do nich dostęp za pośrednictwem komórki.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie producenta, model LG GW620 został wyposażony m.in. w aplikację SNS Manager, która pozwala szybko sprawdzać status obecności znajomych w sieci, zostawiać swoje komentarze lub zdalnie tworzyć wpisy w serwisach społecznościowych. Atutem telefonu ma być też łatwy dostęp do jednej, wygodnej w obsłudze platformy, pozwalającej na zarządzanie z tego samego poziomu wieloma kontami w różnych serwisach społecznościowych i odbierania najnowszych aktualizacji w czasie rzeczywistym.

„Prospołeczne skłonności” GW620 rozwinięte zostały do tego stopnia, że dostęp do najnowszych wiadomości i uaktualnień wpisów z Facebooka, Twittera i im podobnych, użytkownicy telefonu będą mogli mieć nawet w trakcie przeszukiwania listy kontaktów. Czy jest to funkcjonalność rzeczywiście komukolwiek potrzebna? Chyba znamy odpowiedź. W dobie dyktatu serwisów społecznościowych producenci komórek skłonni są jak widać do przesady.

Co jeszcze znajdziemy w nowym LG? Technologie Auto Face-Tagging i Face To Action, które rozpoznają i zapamiętują twarze. Wystarczy dotknąć palcem zdjęcie wybranej osoby na wyświetlaczu, żeby bez problemu wykonać szereg zdalnych funkcji, takich jak – a jakże! – umieszczanie zdjęć w serwisie, nawiązanie połączenia głosowego lub wysłanie SMS czy MMS.

Ponadto wysuwana ergonomiczna klawiatura QWERTY, z pięcioma rzędami przycisków, szybki internet, aparat 5 Mpx, dotykowy ekran o średnicy 3 cali oraz wszystkie te dobrodziejstwa Google, które zapewnia system Android. A wygląd? Mniej więcej coś takiego:

uspolecznione_lg_1

uspolecznione_lg_2

Na deser jeszcze film promocyjny:

Źródło: http://pl.lge.com/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus