wptv_01mobile-2Telewizja internetowa WP.tv – kluczowy projekt multimedialny Wirtualnej Polski – dostępna jest już dla wszystkich użytkowników telefonów komórkowych. To kolejny serwis w ofercie portalu przystosowany do telefonów komórkowych i jednocześnie drugi (obok platformy hostingowej Studio WP) serwis wideo kompatybilny z wymogami mobilnego internetu.

„W chwili udostępnienia WP.tv w wersji mobilnej potencjalny zasięg techniczny naszej telewizji stał się większy niż w przypadku tradycyjnych telewizji programowych, nadawanych w systemie naziemnym, kablowym lub satelitarnym” – mówi Łukasz Skalik, kierownik telewizji WPtv i dodaje: – „Od dzisiaj wszystkie materiały dostępne na platformie telewizyjnej WPtv będzie można równolegle zobaczyć na ekranie telefonu komórkowego, w dowolnym miejscu i czasie. Tym samym przed użytkownikami urządzeń mobilnych stanęła otworem multimedialna baza klipów wideo licząca ponad 21 tysięcy pozycji”.

„Serwis WPtv w telefonach komórkowych jest ogólnodostępny i bezpłatny. Użytkownik płaci jedynie za transfer danych, w zależności od taryfy operatora, przy czym łącząc się np. przy pomocy wi-fi, nie ponosi żadnych kosztów. Aby korzystać z mobilnej wersji WP.tv wystarczy telefon obsługujący XHTML i akceptujący pliki wideo w formatach 3gp lub mov. System emisji dostępny jest również dla użytkowników aparatów iPhone” – wyjaśnia Paweł Janecki, koordynator projektów serwisów mobilnych WP i dodaje: – „WP.tv to kolejny serwis portalu dostępny przez urządzania mobilne. Stanowi doskonałe uzupełnienie naszej oferty informacyjno-rozrywkowej, z której korzystać mogą użytkownicy telefonów komórkowych”.

„W lipcu 2008 Wirtualna Polska, jako pierwszy portal na polskim rynku, rozpoczęła regularną emisję autorskich materiałów wideo poza internetem, na antenie kanału iTV. Emitując nasze produkcje w tradycyjnej telewizji programowej, w telefonach komórkowych, internecie, a niebawem również w radiu, autorski kontent multimedialny Wirtualnej Polski dostępny będzie z poziomu wszystkich mediów elektronicznych, co jest dla nas nie lada wyzwaniem, ale też wydarzeniem pionierskim na tle polskiego internetu” – mówi Łukasz Skalik.

Telewizja internetowa Wirtualnej Polski – wp.tv – to 12 kanałów tematycznych, m.in. Sensacje, Teledyski, Lifestyle, Moto, Film, Gry, Sport, Biznes, w których za darmo oglądać można ponad 20 cyklicznych produkcji autorskich, przygotowywanych przez zespół redakcyjny serwisu. Stałymi dostawcami kontentu dla WPtv są czołowe agencje informacyjne z Polski i świata, m.in. Reuters, Associated Press, AFP. Dziennie do serwisu dodawanych jest ponad 50 legalnych materiałów wideo.

Źródło: wp.pl

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus