telefon_z_klockow_lego

Gdy wszyscy prześcigają się w relacjonowaniu kolejnych nowinek i premier z barcelońskich targów, my proponujemy coś dla zaczerpnięcia oddechu. Niby też gadżet obliczony przez producenta na zaskoczenie klientów nowatorskim rozwiązaniem, ale jednak z nieco innej bajki. Zobaczcie telefon z klocków lego.

Urządzenie powstaje we współpracy Lego z firmą Alcatel, znaną z zamiłowania do designerskich eksperymentów. Żeby nie było wątpliwości – telefon komórkowy nie będzie pierwszym elektronicznym gadżetem wyprodukowanym przez najsłynniejszy duński koncern zabawkowy. Lego – korzystając z technologicznego wsparcia koncernu Digital Blue – dostarczyło już „obudowy” dla aparatu fotograficznego, odtwarzacza mp3, a przenośnych pamięciach USB nawet nie wspominając.

Fani klocków narzekali jednak, że choć elektroniczne zabawki mają miły dla oka i świetnie się kojarzący z beztroskim dzieciństwem wyglądem, to jednak brakuje im czegoś, dzięki czemu Lego jest uwielbiane na całym świecie: możliwości dowolnego wpinania, odpinania i układania elementów. Przygotowywany do spółki z Alcatelem telefon ma być w tej dziedzinie przełomem.

Producenci nie obiecują zbyt wiele – właściwie tylko wymianę kolorowych nakładek na klawiaturę (osobno funkcyjną i alfanumeryczną). Ale dobre i to. Dla zadeklarowanych legomaniaków ważne jest, żeby było kolorowo i plastikowo, i żeby klocki gładko się wpinały. Alcatel oraz Lego obiecują, że będą. A w dalszej perspektywie być może również i rozbudowę/wymianę niektórych funkcjonalności aparatu poprzez odpowiedni montaż klocków wedle uznania i fantazji użytkownika.

Precyzyjnej daty premiery jeszcze nie wyznaczono. Wiadomo na razie, że będzie to rok 2009. Zapowiada się niezła zabawa i to bez konieczności uruchamiania mobilnych gier. Klocki dają większą frajdę i bardziej pobudzają wyobraźnię.

Więcej: http://www.boygeniusreport.com/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus