LG GD-910

Inni piszą: „zegarkofon”, telefon „naręczny” itp., a my pozostaniemy przy metaforyce bardziej komunikacyjnej: LG GD-910 to telefon przegubowy. Technologie zastosowano w nim jednak inne niż w stylowych węgierskich Ikarusach.  Lepsze.

LG-GD 910 nie jest co prawda pierwszym telefonem komórkowym przystosowanym do noszenia go na ręce jak zegarek, jednak wcześniejsze tego typu urządzenia były znacznie mniej zaawansowane technicznie. Przegubowy aparat LG wyjątkowy jest również z tego względu, że jak dotąd tego rodzaju wynalazki były domeną raczej mniejszych producentów (australijskie SMS Developments / MyMobile Watch, LokiTech, NTT DoCoMo), nie zaś potentatów takich jak LG.

telefon_przegubowy_1

GD-910 oprócz tego, że fajnie wygląda (trochę jak zegarki z kalkulatorkiem, popularne pod koniec lat osiemdziesiątych jako prezent na komunię – ale to był hicior!) i wygodnie się nosi, posiada – uwaga – dotykowy ekran LCD o średnicy 1,43”, kamerę do rozmów wideo, Bluetooth’a, mp3 i syntezator mowy. A co najlepsze: obsługuje technologię HSDPA (3G) oraz pozwala na transfer danych z prędkością do 7,2 Mb/s. Przypominamy: mówimy o czymś, co wygląda i nosi się jak zegarek na rękę.

Premiera pełni możliwości na CES 2009.

Źródło: http://www.akihabaranews.com/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus