ice-phone-2iCE Phone to prawdziwy hit prosto z brytyjskiego rynku. Można go nazwać mobilnym pogotowiem ratunkowym. Zaprojektowany specjalnie dla wojskowej służby medycznej, ma stanowić wsparcie dla ratowników, lekarzy i wszystkich, którzy postanowią go kupić. Z pomocą iCE Phone’a będzie można zbadać stan zdrowia każdego człowieka, który potrzebuje pomocy.

Jak to możliwe? Otóż sprytni Brytyjczycy opracowali nowatorskie oprogramowanie, zatwierdzone przez Brytyjski Czerwony Krzyż, które krok po kroku, poprzez wyświetlane na ekranie instrukcje, wyjaśnia, jak ratować życie człowieka (np. jak wykonać masaż serca). Dużym udogodnieniem jest możliwość noszenia telefonu na nadgarstku, dzięki czemu mamy wolne obydwie ręce do udzielenia pomocy poszkodowanemu.

Telefon daje dostęp do szybkiego internetu (3G), wyposażono go też w moduł Wi-Fi, kamerę, aparat fotograficzny oraz GPS. Można go używać jako walkie talkie. Ponadto jest wodoszczelny, odporny na kurz i pył. Mocna obudowa chroni go przed zniszczeniem podczas upadków. Ciekawie przedstawia się także design iCE Phone’a. Uwagę przykuwa nietypowa konstrukcja: telefon składa się z trzech części, na jednej znajduje się klawiatura QWERTY, na drugiej duży ekran dotykowy, na trzeciej zaś panel nawigacyjny.

O pożyteczności ICE Phone’a będzie można się przekonać już na przełomie marca i kwietnia. Na razie telefon będzie dostępny tylko w Tajlandii i Wielkiej Brytanii. Przewidywana cena wynosi ok. 1000 $.

Trzeba przyznać, że w dobie niekończących się korków na ulicach i karetek jadących godzinę do poszkodowanego taki iCE Phone to prawdziwy skarb.

Źródło: http://www.t3.com/
http://themedicalphone.com/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus