Smartfony to obecnie najpopularniejsze i najczęściej wybierane przez klientów telefony komórkowe. Łączą w sobie zalety zarówno telefonu jak i komputera czy tableta. O ich potędze w zdecydowanym stopniu decydują różnorodne aplikacje, które dotyczą praktycznie każdego sektora życia i działalności ludzkiej od biznesu, pracy, organizacji dnia po rozrywkę czy gry.

Jednym z najpopularniejszych a za razem najbardziej ekskluzywnych modeli smartfonów jest iPhone od firmy Apple. Jest to chyba najpopularniejszy gadżet jaki kiedykolwiek wydała na świat Kalifornijska Dolina Krzemowa. Jest tak samo popularny wśród użytkowników prywatnych jak i wśród biznesmenów. Ma fanów w praktycznie każdym przedziale wiekowym. Ostatnia edycja telefonu komórkowego iPhone 4S została wyposażona w pionierską aplikację o wdzięcznej nazwie Siri Digital Assistant. Jest to swego rodzaju sekretarka, która dba o nasze interesy pilnując terminów w kalendarzu, przypomnień oraz zleconych wcześniej zadań. Jest to aplikacja, która spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem przez klientów, którzy wyjątkowo chwalą sobie jej zalety.

Do tej pory iPhone to jedyny telefon, który posiada tego typu oprogramowanie ale być może ta sytuacja nie będzie trwała długo albowiem firma Google już pracuje nad wersją podobnego asystenta o nazwie Majela dla systemu Android. Cały czas trwają próby dorównania pod tym względem firmie Apple acz Internetowe przecieki donoszą iż dotychczasowe próby i testy zakończone zostały fiaskiem. Jednakże wielbiciele telefonów komórkowych z Androidem powinni wykazać się cierpliwością w oczekiwaniu gdyż specjaliści pracujący nad tą aplikacją z pewnością nie odpuszczą tak łatwo w walce o wysokie miejsce na obecnie tak szalenie konkurencyjnym rynku jakim jest rynek smartfonów.

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus