sony-ericsson-xperia-activeSpecjalnie z myślą o sportowcach oraz osobach prowadzących aktywny tryb życia został zaprojektowany smartfon Sony Ericsson Xperia Active, który już niedługo ma być dostępny na światowym rynku.

Od innych smartfonów różni się przede wszystkim wytrzymałością: odporny na kurz i na wodę, jako jedyny model na świecie posiada funkcję „wet finger tracking” (tzn., że telefon pracuje niezależnie od tego czy wyświetlacz lub nasze palce są mokre). Do tego jest niewrażliwy na uderzenia i zarysowania, a pod wodą (1 m) wytrzymuje aż pół godziny.

Ten nowy wyjątkowy smartfon jest wyposażony także w liczne aplikacje sportowe kontrolujące poziom formy fizycznej użytkownika, zapewniające monitoring m.in. jego tętna i pulsu (dzięki bezprzewodowej technologii ANT + Xperia Active) . Z kolei GPS, barometr i kompas oraz aplikacja iMapMyFitness umożliwi zaplanowanie indywidualnego treningu wraz z opcją codziennego notowania postępów i prowadzenia statystyk.

Sony Ericsson Xperia Active działa na stosunkowo nowym systemie Android 2.3 Gingerbread. Jego wymiary to: 92 x 55 x 16,5 mm, a waga 110 g, czyli można go nazwać kompaktowym. Do tego 3 – calowy wyświetlacz  (480 x 320 pikseli), z technologią BRAVIA Mobile Engine, procesor Qualcomm (1GHz), który może nagrywać i odtwarzać video w HD 720p wykorzystując aparat 5 MP z lampą błyskową LED, autofokusem, funkcją rozpoznawania twarzy i stabilizatorem obrazu, a dziki baterii 1200 mAh, smartfon ten może wytrzymać 25 godzin odtwarzania muzyki, 8 godzin wideo, do 5,5 godzin rozmów telefonicznych albo czuwać do 335 godzin.

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus