24-lgdtxtr

LG we współpracy z firmą Interpret przeprowadziło ankiety na grupie tysiąca amerykańskich nastolatków, mające na celu zbadanie zachowań dotyczących wysyłania wiadomości tekstowych w tej grupie społeczeństwa. Wyniki wykazały, że amerykańska młodzież wysyła 20,209 smsów co sekundę.

Badania dowiodły również, że nastolatki w USA zwracają dużą uwagę na ochronę prywatności swoich wiadomości tekstowych. 52% młodych ludzi uważa, że czytanie smsów przez rodziców jest wiele gorsze niż czytanie pamiętnika czy emaili.

Jest jednak powód do zmartwienia, szczególnie dla młodych ludzi: otóż 31% nastolatków jest przekonana, że rodzice czytają ich wiadomości, lecz tak naprawdę to aż 47% rodziców, głównie tych młodych, czyta smsy swoich pociech bez pozwolenia.

Jeśli chodzi o rodziców, oni także używają smsów do komunikacji. Młodzi rodzice wysyłają 25 smsów na dzień, zaś rodzice ze starszego pokolenia jedynie 9 smsów dziennie.

Kolejną sprawą wartą odnotowania jest fakt, że aż 62% rodziców obawia się, że ich dziecko pisze lub otrzymuje wiadomości o charakterze seksualnym, podczas gdy 33% nastolatków wyznało, że otrzymało już takie smsy.

LG, chcąc pomóc rodzicom w zrozumieniu świata ich dzieci, przygotowało specjalną stronę o nazwie http://www.lgdtxtr.com/, na której rodzice mogą rozszyfrować znaczenie skrótów i wyrażeń używanych przez młodzież w smsach. Samo zrozumienie młodzieżowego slangu i potajemne czytanie smsów to chyba jednak nie najlepsza droga do zrozumienia nastolatka…

Źródło: http://www.intomobile.com/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus