samsung-galaxy-z1Samsung Galaxy Z to zupełnie nowy model smartfona koreańskiego producenta. W swojej ofercie z możliwością rezerwacji zamieścił go już szwedzki oddział sieci Three, chociaż, co dziwne, Samsung oficjalnie tego telefonu nigdy nie zaprezentował. Tajemniczy model jest jak gdyby krzyżówką Galaxy SII z Samsungiem Galaxy SL i9003.

Jeśli chodzi o dane techniczne, to Samsung Galaxy Z ma wymiary 125,3mm wysokości, 66,1 szerokości, 9,5 mm grubości i waży 135 g, posiada ekran dotykowy  o przekątnej 4,2 cali i rozdzielczości WVGA (480 x 800 pikseli) wykonany w technologii Super Clear LCD. Serce telefonu stanowi procesor dual core – Nvidia Tegra 2, który pracuje z częstotliwością 1 GHz. Z kolei wbudowany 5 megapikselowy aparat pozwola na rejestrowanie materiałów wideo w jakości 720p (HD). 8 GB pamięci wewnętrznej można rozszerzyć do 32 GB za pomocą kart microSD.

Jak widać po podanych wyżej parametrach Samsung Galaxy Z przegrywa z Galaxy SII prawie na każdym polu. Tak czy siak jest to nadal świetny telefon, a kosztuje o 50-100 euro mniej niż SGSII. Poza tym niejednemu użytkownikowi może bardziej spodobać się design Galaxy Z niż SGSII, gdyż przypomina trochę iPhona.

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus