Czy jest coś lepszego niż Samsung Galaxy S II – wychodzi na to, że tak… Samsung Galaxy S III! Na razie high-endowy smartfon koreańskiego producenta ciągle święci triumfy i zbiera pochlebne opinie zarówno wśród recenzentów, jak i użytkowników.

Na horyzoncie mamy co prawda Nexus Prime oraz iPhone 5, ale nie za wiele o nich wiemy, termin oficjlanej premiery też nie jest do końca znany. Samsung idzie w dobrą stronę, ponieważ zamierza ulepszyć coś co mu się świetnie udało. Kolejny model to oczywiście urządzenie z serii galaxy opatrzone numerem III, tym razem oparty na (!) 4-rdzeniowej konstrukcji.
Najprawdopodobniej ujrzymy go na Mobile World Congress 2012 w Barcelonie – tam gdzie debiutował jego poprzednik. Nowe urządzenie według plotek napędzane będzie 2 Ghz, 4-rdzeniowym procesorem nieznanego jeszcze typu. Ekran ma być większy i podobno będzie to ok. 4,65 cala, czyli nieco więcej niż w S II – przy rozdzielczośći full HD, 1280×1024 px. Do zasilania takiej matryce będzie potrzebna na pewno większa bateria o pojemności co najmniej 2250 mAh. Ekran ma być zbudowany w oparciu o nową matrycę Super Amoled II. Całośc ma pracować pod Androidem IceCream Sandwich wzbogaconym o nakładkę Samsunga – TouchWiz 5. Kamera aparatu zapewne też doczeka się aktualizacji i będzie to 10 MPx, czyli całkiem sporo jak na smartfona.
Czas pokaże czy tak specyfikacja nie leży tylko w sferze marzeń, chociażby dlatego, że aktualnie w zasięgu są jedynie procesory z dwoma rdzeniami. Jeśli jednak koreański koncern dotrzyma obietnicy to Apple oraz Google muszą się postarać…

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus