Yota Phone

O rosyjskim telefonie YotaPhone pisaliśmy jakiś czas temu w kontekście innowacyjności wyświetlacza, w w zasadzie dwóch wyświetlaczy, które posiada ten smartfon – jeden klasyczny i drugi z ekranem e-ink. Teraz okazało się, że YotaPhone jest jedną z najciekawszych pozycji przedstawionych na międzynarodowych targach Mobile World Congress 2013 odbywających się w Barcelonie.

Kolejka do sprawdzenia YotaPhone jest równie długa co do stoiska Samsunga, choć Yota Devices wcale nie ma stoiska na głównej hali, gdzie wystawiają się najwięksi i najbardziej znani producenci na świecie. YotaPhone z jednej strony ma 4,3″ wyświetlacz LCD – z drugiej strony smartfona ekran e-ink. To co najciekawsze to możliwość przerzucania zawartości ekranów z jednego na drugi za pomocą gestów. Zatem z ekranu LCD działającego pod Androidem możemy w każdej chwili przerzucić sobie e-book do przeczytania na bardziej przyjaznym monitorze e-ink. Oczywiście na ekran e-ink możemy przerzucić praktycznie wszystko co wyświetla się na zwykłym LCD. Niektórzy mogą spytać – po co? Ano chociażby po to, żeby widzieć wszystko wyraźnie w pełnym słońcu a jednocześnie oszczędzić baterię, z której e-ink korzysta zdecydowanie mniej zachłannie.

Jak podali producenci YotaPhone ma pojawić się w sprzedaży w drugiej połowie tego roku. Przedstawiciele firmy już prowadzą negocjacje z operatorami telekomunikacyjnymi na całym świecie… również w naszym kraju.

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus