2008_groovemaker_2

Spośród niezliczonych aplikacji na iPhone’a raz na jakiś czas można wyłowić prawdziwą perełkę, taką właśnie jak GrooveMaker, stworzony przez firmę IK Multimedia. Wszyscy którzy chcą miksować i tworzyć muzykę na pewno będą zadowoleni, że teraz w każdej chwili, mając przy sobie iPhone’a oczywiście, będą mogli eksperymentować z dźwiękami.

GrooveMaker jest dostępny w AppStore od sierpnia tego roku. Na początku aplikacja występowała jedynie w 4 wersjach: House, Hip-hop, Club i Free Version. Teraz doczekaliśmy się poszerzenia programu o wersje Techno i Trance.

Aplikacja jest w stanie obsłużyć 8 ścieżek muzycznych, które możemy dowolnie miksować. Ogromny wybór sampli z perkusją, basem, bębnami, instrumentami strunowymi i licznymi efektami stwarza mobilnym didżejom duże pole do popisu.

Największa zaletą GrooveMakera jest to, że zmiany ustawień każdej ze ścieżek  dokonujemy w czasie rzeczywistym. Dzięki temu od razu słyszymy w utworze skutki naszych eksperymentów. Wszystkie operacje wykonujemy poprzez „przeciągniecie” i „upuszczenie”, co czyni aplikację niezwykle intuicyjną i łatwą w obsłudze.

Skomponowane utwory możemy odtwarzać na iPhone’nie, a także zapisać w formacie WAV w celu przesłania ich na komputer za pomocą Wi-Fi.

Wszystkie wersje GrooveMaker są dostępne w AppStore w następujących cenach: GrooveMaker Techno, GrooveMaker Trance, GrooveMaker Hip-hop i GrooveMaker Hous – 9,99 USD, GrooveMaker Club – 4,99 USD oraz wersja bezpłatna, która mimo, iż posiada nieco uboższą bazę sampli, na początek didżejskiej drogi na pewno nam wystarczy.

2008_groovemaker_1

Źródło: http://www.intomobile.com/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus