meetme-iphone-app

W USA pojawiły się ostatnio dwie ciekawe aplikacje na iPhone’a które mają na celu wyszukiwanie ludzi lub obiektów. Obie są na pewno bardzo praktyczne, z czego jedna w dość kontrowersyjny sposób. Ale po kolei…
Amerykanie, przynajmniej Ci co mają iPhone’a, nie muszą już zastanawiać się gdzie wyskoczyć na lunch z przyjaciółmi lub gdzie pójść na szybką kawę przed pracą. Wszystko to dzięki nowej aplikacji o nazwie Meetme.

Meetme pozwala znaleźć restauracje, bary, sklepy, hotele – cokolwiek, co jest umieszczone miedzy dwoma punktami. Oba punkty są ustalane przez użytkownika aplikacji. Np. jeśli ktoś wyjeżdża właśnie z Los Angeles do Seattle i poszukuje chińskiej restauracji położonej gdzieś na tej trasie, Meetme szybko znajdzie restauracje, które odpowiadają wymaganiom postawionym w zapytaniu. Tak samo można znaleźć miejsce, gdzie spotkamy się ze znajomym, mieszkającym po drugiej stronie miasta. Aplikacja wyszuka wszystkie puby znajdujące się na trasie między domem znajomego a naszym.

Miejsca znalezione przez aplikacje wyświetlane są razem z ocenami wystawionymi przez Yelp (amerykański serwis z recenzjami miejsc i obiektów). To pomoże w podjęciu decyzji, np. który z pubów znalezionych przez Meetme warto wybrać.Po ustaleniu punktu spotkania można uzyskać wskazówki na temat dojazdu. Szczegóły dotyczące trasy można również wysłać emailem do znajomego.

Meetme pozwala zaoszczędzić masę czasu, szczególnie jeśli ktoś nie zna dobrze okolicy, w której akurat przebywa.
Kolejną aplikacją na iPhone’a, o której warto wspomnieć jest kontrowersyjny program o nazwie Offender Locator. On również ma za zadanie wyszukiwać, ale nie znajomych czy kluby, tylko… przestępców, którzy dokonali wykroczeń na tle seksualnym.

offender_locator

Fakt, że takie dane są przekazywane do publicznej wiadomości w sumie nie powinien dziwić nikogo, kto zna amerykańskie prawo, bowiem w USA przestępcy seksualni muszą informować policję o swoim aktualnym miejscu pobytu i te wiadomości są ogólnodostępne dla społeczeństwa. Jednak stworzenia aplikacji z bazą danych przestępców mało kto się spodziewał.

Offender Locator zawiera zdjęcia i adresy przestępców, a nawet wyświetla te wszystkie dane na szczegółowej mapie Stanów – czerwony balonik oznacza miejsce zamieszkania danego delikwenta, zaś zielony balonik wskazuje pozycję użytkownika aplikacji.

Wiadomo, że ludzie lubią chuchać na zimne, więc Offender Locator może się przydać do sprawdzenia okolicy, w której planujemy spędzić urlop lub zamieszkać. Czy oby tylko aplikacja nie spowoduje wyludnienia terenów zamieszkałych przez przestępców seksualnych? O tym przekonamy się już niedługo..

Zarówno Meetme jak i Offender Locator, jak już napisałam na wstępie, są dostępne tylko w USA, ale ciekawe pomysły zawsze warto opisać, bo może akurat ktoś z Was wybiera się za Atlantyk…

Źródło: http://www.intomobile.com/
http://www.iphoneblog.pl/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus