barcelona-20091

Światowy Kongres GSM odbywający się w Barcelonie w dniach 16-19 lutego to największa, coroczna impreza skupiająca uwagę całego środowiska specjalizującego się w rozwiązaniach mobilnych. Wystawiają się tutaj zarówno uznani potentaci – najwięksi producenci telefonów komórkowych oraz dostawcy infrastruktury, jak i ci wszyscy, którzy uważają, iż mają w tej branży coś ważnego do powiedzenia. Wśród nich, polska firma R&D – TechLab 2000.

techlab-2000-stoisko-na-gsma1-fotkaW tym roku impreza gościła ponad 1300 wystawców z różnych krajów całego świata, zaś organizatorzy spodziewali się blisko 50 tysięcy odwiedzających. W cyklu seminariów uczestniczyli jako prowadzący m.in.: Steve Ballmer – CEO, Microsoft Corporation; Olli Pekka Kallasvuo – Prezydent i CEO, Nokia; Kevin Spacey – Aktor I Dyrektor; Paul Jacobs – CEO, Qualcomm; Josh Silverman – CEO, Skype. Właśnie w Barcelonie, TechLab 2000 – lider rynku rozwiązań do bezpiecznej komunikacji, po raz pierwszy zaprezentowali swoje najnowsze osiągnięcie: szyfrujący telefon komórkowy Xaos Gamma.

Dla TechLab 2000 aktywne uczestnictwo w kongresie było okazją do zaprezentowania na międzynarodowej arenie produktu światowej klasy. Mimo, iż firma debiutowała na imprezie w charakterze wystawcy, wiąże z wprowadzeniem telefonu Xaos Gamma na rynek bardzo duże plany. Bezpieczeństwo przekazu słownego w sieci mobilnej stanowi jedną z najbardziej pożądanych cech współczesnej komunikacji, szczególnie mobilnej, stąd też wokół tego tematu toczyły się dyskusje przy stoisku. Zachowanie prywatności, bez możliwości podsłuchiwania rozmów telefonicznych jest powszechnie oczekiwanym standardem. Xaos Gamma to istotny krok w tym kierunku.

„Jest to pierwsze uczestnictwo naszej firmy w kongresie GSMA jako wystawcy. Startujemy jednak od razu z wysokiego pułapu oferując rozwiązanie o charakterze kluczowym. Mimo, że TechLab ma w swoim portfolio cały system łączności niejawnej, właśnie z telefonią mobilną wiążemy największe nadzieje”.- mówi Członek Zarządu spółki Jan Jakub Szczyrek i dodaje: „Szacujemy, iż tylko w Polsce sprzedaż w bieżącym roku osiągnie 5 000 sztuk”. Plany są jednak daleko ambitniejsze i mocno związane z udziałem w tej największej światowej imprezie mobilnych technologii.

Stoisko TechLab 2000 zaaranżowane było wokół tematyki poufności oraz bezpieczeństwa informacji w sieciach telekomunikacyjnych. Banery prowokowały hasłem „Do not let them hear” (w wersji polskiej: „Nie daj się podsłuchać”), ale przy bliższym przyjrzeniu się do odwiedzających docierał prosty przekaz pozwalający zrozumieć, że Xaos Gamma spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa rozmów telefonicznych. Prezentowane podstawowe parametry aparatu pokazują, iż wyrafinowane zabezpieczenia nie wiążą się wcale z wyrzeczeniami jakościowymi. Odwiedzający mieli na miejscu możliwość przetestowania oferowanego produktu w działaniu.

TechLab 2000 jest polską firmą R&D, liderem rynku kryptografii stosowanej do ochrony komunikacji. Działalność obejmuje projektowanie i produkcję zaawansowanych urządzeń elektronicznych kierowanych zarówno na rynek specjalny (administracja publiczna, wojsko), jak i powszechny. TechLab 2000 specjalizuje się w tworzeniu nowatorskich rozwiązań w dziedzinie ochrony informacji, ze szczególnym uwzględnieniem telekomunikacji i teleinformatyki.

Firma powstała w 1993 roku i aktualnie zatrudnia 30 specjalistów. Dzięki wiedzy i inżynierskiemu doświadczeniu pracowników może pochwalić się pionierskimi rozwiązaniami: w 1997 roku jako pierwsza na świecie opracowała sprzętowe szyfratory dysków twardych. Wśród innych światowych innowacji warto wymienić też miniaturowe sprzętowe generatory ciągu losowego oraz sprzętowe moduły kryptograficzne realizujące podpis elektroniczny. Niemniej, dumą firmy jest System Sylan — kompleksowe rozwiązania służące zapewnieniu poufności łączności głosowej, w szczególności telefony szyfrujące GSM. Więcej informacji na stronie www.tl2000.pl.

Źródło: Informacja prasowa

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus