od_razu_dziesiec

Ostatnio pisaliśmy o najważniejszej jesiennej premierze Motoroli, tym razem czas na co najmniej równie istotne wydarzenie, tyle że dla Sony Ericsson – oficjalną prezentację modelu Xperia X10. Nowoczesny smartphone trafi na rynek dopiero na początku 2010 roku, ale rzeczywiście – japońsko-szwedzki producent ma się czym chwalić już teraz.

Chociaż będzie to dopiero trzecia w porządku Xperia, marketingowcy Sony Ericssona uznali najwyraźniej, że firmie potrzebna jest wyraźna „ucieczka do przodu” i przydzielili nowemu modelowi bardziej efektowny „numer na koszulce”. Chcieli na pewno dobrze, ale – już raczej przypadkowo – dali odbiorcom pewną wskazówkę: X10 to urządzenie obliczone przede wszystkim na to, by robić wrażenie. Wyjątkowo efektowne, choć niekoniecznie już tak znakomite, jeśli chodzi o funkcjonalność. Czyli nominalnie i wizualnie strzał w dziesiątkę, ale w praktyce już raczej jednak mocna trójka.

Efektowny smartphone będzie pracował w oparciu o system operacyjny Android i korzystał z interfejsu UX (‚user experience’) pod nazwą Rachael. do głównych zalet tego drugiego należą funkcjonalności Timescape i Mediascape, których zdaniem jest ułatwienie „ogarniania” mnóstwa wiadomości, jakie dostajemy, i które przechowujemy. Timescape traktuje wszystkie odbierane na telefon smsy, maile, powiadomienia z Twittera czy Facebooka itp. jako równoważne i pozwala je przechowywać i katalogować razem. Dzięki temu możemy np. sortować przychodzące do nas wiadomości według nadawców, bez przejmowania się tym, czy nowe informacje otrzymaliśmy w mailu czy smsem. Mediascape działa analogicznie, tyle że w odniesieniu do plików multimedialnych.

X10 posiada ponadto aparat 8 Mpx (automatyczne tagowanie zdjęć wykorzystujące funkcję rozpoznawania twarzy), szybkość połączenia HSDPA do 10,2 Mb/s i HSUPA do 2 Mb/s, moduły WiFi, GPS i Bluetooth, radio oraz gniazda microUSB i standardowe słuchawkowe jack 3,5 mm. Zadowolić wymagania klientów powinien też dotykowy wyświetlacz o średnicy 4 cale. Całość napędzana procesorem Snapdragon Qualcomm 1 Ghz. Wbudowana pamięć 1 GB do szesnastokrotnego rozszerzenia kartami microSD.

Jak podkreśla producent, do wprowadzenia najnowszej Xperii na rynek pozostało jeszcze kilka miesięcy, których Sony Ericsson nie zamierza przespać i przezimować, dlatego niewykluczone, że po oficjalnej premierze, ale przed oficjalnym debiutem w telefonie pojawi się jeszcze kilka usprawnień, głównie po stronie preinstalowanego software’u.

Tymczasem kilka zdjęć..

od_razu_dziesiec_1

..oraz film promocyjny.

Źródło: http://www.sonyericsson.com/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus