untitled

Ilość aplikacji i rozwiązań, dzięki którym nasza komórka stanie się nam niezbędna rośnie z dnia na dzień – ostatnio przoduje w nich sieć Orange. Przyjrzyjmy się nowym wynalazkom „pomarańczowych” – trzeba przyznać, że bardzo praktycznym…

Otóż francuska sieć Orange, jak donosi Gazeta Prawna, postawiła na nowoczesne rozwiązanie problemu sprzedaży biletów na piłkarskie mecze czy koncerty muzyczne na stadionie Stade de France. Francuskie „mobilne bilety” sprawią, że dzięki komórce kibice nie będą musieli stać w kolejkach do kas. Dlaczego? Ponieważ bilet będzie można zamówić przez Internet, a następnie, jego elektroniczna wersja powędruje do telefonu komórkowego właściciela.

Wystarczy, że kibic zbliży swój telefon do czytnika, a bramka wpuści go na trybuny. Nic prostszego! Francuskie mobilne bilety są swego rodzaju testem, który ma pokazać czy usługa zdobędzie popularność. Jeśli tak, to możemy spodziewać się, że także polski oddział Orange skusi się na takie rozwiązanie w przypadku sprzedaży biletów na Euro 2012… Póki co jednak zostaje nam korzystanie z drugiej nowości od Orange, wcale niemniej atrakcyjnej.

„Pomarańczowi”, wraz z firmą Generali, postanowili poszerzyć dotychczasową ofertę ubezpieczeń podróżnych, które można było kupić przez sms. Od teraz klienci Orange mogą w ten sposób ubezpieczyć swoje mieszkanie tylko na czas podróży lub ogólnie, wykupując na nie oddzielne ubezpieczenie przez smsa, przez WAP w komórce lub poprzez stronę internetową.

Wysokości składek ubezpieczeniowych zależą od rodzaju pakietu. Najtańsza opcja pozwala wykupić ubezpieczenie podróżne za 5 zł dziennie (z dodatkowym ubezpieczeniem mieszkania na czas podróży – 6,10 zł), zaś ubezpieczenie mieszkania za 19 zł miesięcznie. Więcej szczegółów na temat oferty Orange i Generali znajdziecie pod tym adresem.

Źródło: http://biznes.gazetaprawna.pl

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus