Firma ZTE – producent i dostawca rozwiązań telco wprowadza na rynek nowe smartfony ZTE serii Grand X. Pierwszym modelem tej serii, który będzie miał swoją premierę będzie model ZTE Grand X w wersji 3G oraz LTE.

Smartfony Grand X 3G będą działać na procesorze dwurdzeniowym NVIDIA Tegra 2. Platformą systemową będzie najnowsza odsłona systemu Android 4.0 ICS. Smartfony będą wyposażone w 4.3 calowe ekrany w jakości qHD, których rozdzielczość maksymalna sięga 960 x 540 pikseli. Ważnym elementem smartfonów tej serii jest wsparcie Mobile HD Link czyli możliwość połączenia smartfona z innymi urządzeniami audowizualnymi i przesyłanie danych w jakości HD. Aparat, który będzie znajdował się na pokładzie, będzie miał matrycę o wielkości 5MPx, kamerę przednią do rozmów wideo, jeśli chodzi o dźwięk zostanie wyposażony w funkcję Dolby Sound i HD Voice.

Nieco lepsze osiągi od modeli ZTE Grand X 3G będzie miała wersja LTE z 2-procesorowym rdzeniem o zegarze 1,5GHz, kamerze 8MPx i możliwością nagrywania filmów w formacie HD 1080p. Również „LTE” w nazwie do czegoś zobowiązuje – zapewniony transfer (pobieranie) danych ma wynosić 100Mb/s.

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus