Dziś ukazał się nowy telefon Nokii – model Asha 210. Ten fiński niegdysiejszy potentat na rynku telefonów komórkowych w ciągu dosłownie 2-3 lat stracił pozycję lidera odkąd smartfony wyparły klasyczne telefony. Producenci tacy jak Apple czy Samsung zagarnęli rynek wieloma różnymi modelami zaawansowanych smartfonów dla wymagających użytkowników. Tymczasem, żaden z obecnych dużych producentów nie oferuje już praktycznie żadnych modeli dla użytkowników, którzy wciąż używają telefony przede wszystkim do dzwonienia. I tutaj Nokia wstrzeliła się idealnie – model Nokia Asha 210 może być właśnie brakującym ogniwem łączącym klasyczne telefony ze smartfonami. Spełnia wszystkie funkcje dawnych telefonów komórkowych a jednocześnie jest całkiem „smart”!

I tak urządzenie zostało wyposażone w wygodną klawiaturę QWERTY do szybkiego pisania SMSów. Wiadomo jednak, że w obecnych czasach SMSy to nieco przestarzała forma komunikacji, którą wyparły wszelakie czaty typu Google Talk, FB Messenger. Nokia zadbała o obsługę tych komunikatorów co z pewnością wielu użytkownikom przypadnie do gustu.

Prócz wielu różnych wersji kolorystycznych Nokia Asha 210 będzie występować również w dwóch wersjach: z pojedynczym slotem na kartę SIM oraz z podwójnym. Dzięki temu nie będzie trzeba używać dwóch telefonów (prywatnego i służbowego) – wystarczy jeden aparat w dwiema kartami SIM.

Prócz komunikatorów społecznościowych Nokia Asha 210 posiada również przeglądarkę internetową, Twittera, Facebooka, Gmail i oczywiście może łączyć się przez WiFi z internetem. Nie zabrakło również Bluetooth i aparatu fotograficznego.

Na koniec cena – ta jest bardzo atrakcyjna jak na możliwości i wygląd Nokii Asha 210 – urządzenie ma kosztować zaledwie 72$ czyli około 220 PLN, a na sklepowe półki trafi w drugim kwartale 2013 roku.

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus