nokia_na_miesiac1

Czasy, w których wyświetlacze komórek niewiele różniły się jakością od elektronicznych zegarków, wśród wielu swoich zalet miały również tę, że baterię telefonu wystarczyło ładować mniej więcej raz na tydzień albo i rzadziej. Gdy była w miarę nowa, trzymała bez problemu. I spokój. A potem pojawiły się te wszystkie wbudowane kamery, ekrany dotykowe, 16 mln kolorów i telefon niby przenośny, a bez kabla ani rusz. Jest szansa, że latem coś się w tej kwestii ruszy – na rynku pojawi się Nokia E52. Bateria, która trzyma przez miesiąc? Jasne. Ale niechby nawet to podzielić przez trzy – i tak będzie dobrze.

Najnowszy fiński smartfon z linii Eseries ma być kontynuacją tego, co udało się z powodzeniem sprzedać pod postacią modeli E75, E55 i przede wszystkim E51, a więc jeszcze lepszym połączeniem funkcji biznesowych z wysokiej jakości obrazem i dźwiękiem, a wszystko to zamknięte w eleganckim, takim-jak-powinno-być, opakowaniu. Prezentacji Nokii E52 dokonano dziś podczas konferencji prasowej w Warszawie. No, ale co z tą baterią?

Otóż – jak zapewnił Ilari Nurmim, jeden z wiceprezesów potentata z Finlandii – tym, co wyróżni E52 na tle konkurencji, będzie, po pierwsze, ulepszony system redukcji szumów znacznie poprawiający jakość dźwięku, a po drugie – energooszczędna i wyjątkowo wytrzymała bateria zdolna do udźwignięcia ośmiu godzin rozmów bez doładowywania oraz do trwania w trybie czuwania nawet przez okrągły miesiąc.

Wiedząc jak w praktyce wygląda konfrontacja „danych producenta” na temat wytrzymałości akumulatorów w komórkach z rzeczywistością, należy do tego typu rewelacyjnych zapowiedzi podchodzić raczej sceptycznie. No ale bez przesady: gdyby miała trzymać dwa dni, to powiedzieliby, że to tydzień, a nie miesiąc. Jeśli właśnie tym chwalą się twórcy E52, to coś musi być na rzeczy. Zobaczymy.

A teraz wróćmy jeszcze do funkcji nowego smartfona. Kilka zdań wybranych z komunikatu prasowego Nokii: „Urządzenie udostępnia szereg funkcjonalnych rozwiązań, takich jak szybka transmisja danych HSPA, umożliwiająca pobieranie oraz wysyłanie materiałów z i do internetu, A-GPS z Nokia Maps do nawigacji czy aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 Mpix. Nowe urządzenie można z łatwością zintegrować z firmowymi systemami telefonicznymi, co może stanowić skuteczne dopełnienie, a nawet zamiennik telefonu stacjonarnego. Rozwiązania typu Call Connect — łączące urządzenia mobilne Nokia z systemami PBX liderów branżowych, takich jak Cisco i Alcatel-Lucent — sprawiają, że dany pracownik może być osiągalny pod jednym numerem telefonu. Nokia E52 wyróżnia się rozbudowaną aplikacją poczty email z nowym interfejsem, który doskonale sprawdza się podczas korzystania z usługi Nokia Messaging oraz korporacyjnych rozwiązań pocztowych tj.: Mail for Exchange i IBM Lotus Notes Traveler”.

Ceny jeszcze nie ustalono.

Źródło: http://www.nokia.pl/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus