mobilna_zapalniczka_3d

Firma Hitachi nie jest raczej znana – szczególnie w Polsce – z produkcji telefonów komórkowych. Jak się jednak okazuje, małe doświadczenie niekoniecznie musi stanowić przeszkodę. Świeże spojrzenie i brak rutyny pozwoliły japońskim projektantom stworzyć telefon, który w zdecydowany sposób wyróżnia się na tle aktualnie wprowadzanych na rynek propozycji innych marek. Przyjrzyjmy się z bliska Wooo H001.

Na pierwszy rzut oka wygląda jak elegancka zapalniczka, ewentualnie jak flakonik perfum. Ale tylko wtedy, gdy jest zamknięty. Żadna zapalniczka bowiem, nawet najdroższa i najbardziej ekskluzywna, nie ma przecież w środku ekranu LCD o średnicy 3,1” i rozdzielczości 854 x 480 px, zdolnego w dodatku odtwarzać obraz w trybie 3D, który można oglądać bez specjalnych okularów!

mobilna_zapalniczka_3d_2

Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu technologii parallax barrier effect, która dzieli pojawiające się na ekranie odwzorowanie na obszary widoczne lewym okiem oraz te, które rejestrujemy prawym. Tworzy się w ten sposób przestrzenny obraz, co daje właśnie efekt trójwymiarowości. Jakby komuś było mało, wyświetlacz Wooo H001 będzie w 3D odtwarzał nie tylko pliki zapisane w specjalnie do tego przeznaczonych formatach, ale także da radę przekonwertować do trzeciego wymiaru obraz zapisany jako 2D. No cóż – Japonia.

Ponadto telefon o wymiarach 111 x 51 x 19 mm wyposażony został w kamerę cyfrową 5 Mpx, moduł Bluetooth, funkcję nagrywania przekazu telewizyjnego, odtwarzacz mp3 oraz złącze kart pamięci do 2 Gb.

mobilna_zapalniczka_3d_1

A do tego wzornictwo: naprawdę najwyższej jakości – świetnie dobrane kolory (dostępne będą trzy), efektownie, ostro zakończone krawędzie. Wszystko znakomicie pasuje. Jedyny minus, że są raczej małe szanse, by Wooo H001 trafił do oferty którejś z działających w Polsce sieci komórkowych. Ale – po pierwsze: kto wie? A po drugie: od czego jest internet? Komu będzie zależało, na pewno znajdzie sposób, by sprowadzić sobie takie cacko (już niedługo będzie dostępne u jednego z japońskich operatorów – KDDI).

mobilna_zapalniczka_3d_3

Źródło: http://nexus404.com/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus