m_newsf33

O tym, że komórki mogą być narzędziem wielofunkcyjnym nie trzeba już nikogo przekonywać, a na pewno nie mieszkańców Śląska, którzy osobiście będą mogli przekonać się o przydatności komórek podczas jazdy komunikacją miejską i PKP.
Od teraz pasażerowie z Dolnego Śląska mogą korzystać ze specjalnego sms-owego systemu PKP, który będzie informował ich o opóźnieniach pociągów, awariach, promocjach i wszelkich innych zmianach w rozkładzie jazdy.

System został uruchomiony przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Żeby skorzystać z dobrodziejstw systemu trzeba się zarejestrować wysyłając sms-a pod numer +48 661 000 250, w treści należy wpisać kod, który odpowiada wybranemu połączeniu. Listę połączeń i przypisanych im kodów możecie zobaczyć tutaj.

Opłata za rejestrację równa się wysłaniu standardowej wiadomości sms.

Z kolei mieszkańcy Górnego Śląska od 1 września będą mogli dzięki swoim komórkom kupić i jednocześnie skasować bilet komunikacji miejskiej. Usługa działa na platformie mobilnej moBILET i pozwala na kupno wszystkich rodzajów biletów jednorazowych Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (KZK GOP) bez konieczności dzwonienia czy wysyłania sms-ów. Jedyne co trzeba mieć to telefon z dostępem do Internetu i obsługą programów Java.

Żeby skorzystać z tej usługi należy zarejestrować się w systemie moBILET. Zarejestrowany użytkownik otrzymuje  na telefon wiadomości WAP z linkiem do aplikacji moBILET . Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji należy wybrać sposób rozliczeń – w formie polecenia zapłaty bądź prepaid.

Więcej informacji o usłudze na www.mobilet.pl.

Źródło: http://www.mobilet.pl
http://www.mmwroclaw.pl

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus