miasto_muzyki_w_apple_store

Od początku tego tygodnia w iPhone’ach można słuchać wszystkich stacji radiowych dostępnych w ramach platformy Miasto Muzyki (serwis należący do Grupy RMF FM). Specjalna aplikacja, nad którą Dział Nowych Technologii RMF FM pracował przez blisko cztery miesiące, jest do pobrania bezpłatnie z katalogu Apple Store. W ofercie są jak na razie 54 kanały radiowe.

Miasto Muzyki to internetowy serwis, za pośrednictwem którego można słuchać (odbierając streaming) kilkudziesięciu rozmaitych stacji radiowych. Różnią się od siebie formatem, rodzajem i stylem granych w nich utworów. Idea serwisu jest taka, by dosłownie każdy znalazł tu coś w sam raz dla siebie. Wśród stacji są więc m.in.: RMF 50s (i każda następna dekada, aż do lat 90-tych), RMF BABY, RMF DEPECHE MODE, RMF PIOSENKA LITERACKA czy RMF ZIOM. Sporą popularnością cieszy się też eLO RMF – stacja krakowskich licealistów, w której od 17:00 do 20:00 emitowane są programy na żywo, a w pozostałych godzinach muzyka wybrana przez uczniów.

Aplikacja na iPhone’a została skonstruowana według podobnego mechanizmu, co zastosowany na stronie internetowej. Po uruchomieniu Miasta Muzyki w telefonie można pobrać strumień mp3 dowolnej stacji radiowej dostępnej na platformie, przeglądnąć bieżącą playlistę, no a przede wszystkim słuchać tego, co aktualnie jest z niej odtwarzane. Oprócz tytułów utworów i nazw wykonawców prezentowane są też okładki płyt, z których pochodzą poszczególne kawałki.

Obecnie trwają prace nad udoskonaleniem aplikacji poprzez dołożenie dodatkowych funkcjonalności, które mają na celu polepszenie nawigacji oraz bardziej przyjazne użytkowanie serwisu.

Menedżerowie RMF FM wyraźnie postawili na współpracę z kalifornijskim potentatem i są w tej dziedzinie o krok przed konkurencją. Udostępnienie Miasta Muzyki w Apple Store to pierwsze polskie przedsięwzięcie tej miary. Należące do Grupy stacje (RMF FM, RMF Classic i RMF MAXXX) były też pierwszymi polskimi kanałami radiowymi, jakie pojawiły się w iTunes – wystartowały tam w listopadzie 2008 roku.

Źródło: http://www.rmf.fm/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus