magiczne_drzewo_mocy

Czy to się komuś podoba czy nie, iPhone to jedno z ważnych akcesoriów współczesnej kultury, które w dodatku obrosło chyba stosunkowo największą liczbą rozmaitych – nazwijmy je – „gadżetów towarzyszących”. I nie chodzi tu wcale wyłącznie o aplikacje czy gry dostępne na ten telefon i udostępnione do ściągnięcia z AppStore, ale i o bardziej tradycyjne „przedmioty”. Bardziej, a nawet bardzo, bo na przykład z drewna. Jak ładowarka wykonana przez tego pana.

Urządzenie, które – w kilku różnych wersjach – można kupić za pośrednictwem amerykańskiego serwisu Etsy, to rzecz z wielu względów wyjątkowa. To, że chodzi o ładowarkę do telefonu wykonaną z drewna, już wiemy. Do tego samo drewno jest nie byle jakie, bo cedrowe (zapach!), całość zaś wykonana została ręcznie, każdy zasilacz jest więc niepowtarzalny i nie znajdziemy dwóch z identycznie rozłożonymi sękami czy słojami.

Określenie „ładowarka” jest przy tym nie do końca precyzyjne, chodzi bowiem nie tyle o pojedynczy „charger”, ale o kilkuportową stację dokującą, czyli stanowisko, do którego podłączyć, w celu uzupełnienia zapasów w baterii, można kilka urządzeń. Za pomocą standardowego kabla (z wtyczką USB lub wtyczką do kontaktu – jest odpowiedni adapter) kawałek drewna podłączamy do komputera lub gniazdka w ścianie, następnie zaś wtykamy w polano iPhone’a (w cedrowym wnętrzu schowane są gniazda kompatybilne także z iPodem) i.. podziwiamy jak prąd „trzaska” w kominku? Na szczęście nie, urządzenie jest bowiem w pełni bezpieczne.

Wykonujący je własnoręcznie w Upstate, w stanie Nowy Jork, Will oferuje kilka wersji cedrowej ładowarki – z jednym lub dwoma gniazdami, podłużną (jak polano albo solidna gałąź) lub bardziej „kompaktową”, przypominającą niewielką szczapę bądź pieniek. Ceny od 68 USD do 149 USD. W zamian możliwość czerpania energii z magicznego drzewa mocy.

magiczne_drzewo_mocy_1

magiczne_drzewo_mocy_2

magiczne_drzewo_mocy_3

Więcej na http://www.etsy.com/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus