machina_design_awards_2008

5 lutego w Sali Marmurowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się uroczysta gala Machina Design Awards 2008, podczas której ogłoszono wyniki konkursu na najbardziej „dizajnerskie” produkty, jakie w ubiegłym roku pojawiły się na polskim rynku. Nie pominięto także telefonów komórkowych.

W konkursie, którego głównym pomysłodawcą i organizatorem jest redaktor naczelny magazynu „Machina”, Piotr Metz, przyznano nagrody w ponad dwudziestu dziedzinach, w tym w tak wątpliwie związanych z designem, jak „Usługi bankowe”. Czytelników naszego bloga najbardziej jednak powinny interesować wyniki w kategoriach „Reklama” oraz „Telefony komórkowe”.

W tej pierwszej, ponieważ „Rdzeń 2008″ (tak nazywa się statuetka przyznawana zwycięzcom poszczególnych kategorii) otrzymali twórcy trójwymiarowej kampanii reklamowej dla sieci Orange (Orange Music, w ramach której promowano m.in. telefon Nokia 5200), w tej drugiej zaś ze względów oczywistych.

Kto zwyciężył? Otóż jury konkursu Machina Design Awards 2008 najlepszym telefonem ubiegłego roku uznało aparat Sony Ericsson XPERIA X1. Nie da się ukryć – całkiem niezły aparat.

machina_design_awards_2008_1

Sony Ericsson XPERIA, znany też pod nazwą Venus, został wprowadzony do sprzedaży we wrześniu 2008. Jest to bardzo nowoczesne, wielofunkcyjne urządzenie z wysuwaną z boku pełną klawiaturą QWERTY, działające w oparciu o system operacyjny Windows Mobile 6.1 Pro (procesor Qualcomm MSM7200 z zegarem 528 MHz). Świetnie sprawdza się jako telefon biznesowy. XPERIĘ wyposażono m.in. w programy z pakietu MS Office, przeglądarkę Internet Explorer, czytnik RSS, funkcję rozpoznawania pisma i odtwarzacz multimedialny Windows Media Player.

Interesująco rozwiązano kwestię nawigacji – odbywa się ona bowiem zarówno z wykorzystaniem interfejsu dotykowego (ekran o średnicy aż 3’’), jak i optycznego dżojstika umieszczonego poniżej wyświetlacza. XPERIA jest urządzeniem trzeciej generacji (3G) – z internetem łączy się bardzo szybko (również przez WiFi) oraz umożliwia połączenia wideo. Do tego ma jeszcze aparat fotograficzny z matrycą 3,2 Mpx i lampą błyskową, a także Bluetooth, USB oraz nawigację satelitarna (GPS).

Więcej: http://www.machinadesign.pl/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus