wiki11

Wojna na rynku operatorów trwa. Kolejny atrakcyjny news ma odciągnąć uwagę konsumentów Orange od sieci Play. Czy się uda? Zobaczymy. Pewne jest jedno – niedługo klienci Orange będą mogli błysnąć wiedzą w jakimkolwiek miejscu, o jakiejkolwiek porze. Wystarczy, że będą mieć pod ręką swoją komórkę, już niebawem wyposażoną w szybki dostęp do treści Wikipedii, największej encyklopedii internetowej.

23 kwietnia na stronie biura prasowego operatora Orange pojawiła się wiadomość o tym, że France Telecom i Wikimedia Foundation (właściciel Wikipedii) zawarły umowę, dzięki której treści Wikipedii będą dostępne poprzez portale internetowe i mobilne Orange. Ta innowacja obejmie swoim zasięgiem Polskę, Francję, Hiszpanię i Wielką Brytanię. 

Partnerem mobilnym przedsięwzięcia w Polsce, oprócz PTK Centertel, będzie portal Wirtualna Polska, który przygotuje serwis dający internautom dostęp do treści Wikipedii oraz kluczowych usług WP.

Orange planuje wprowadzić nową usługę w drugiej połowie roku, głodni ekspresowej wiedzy z komórki muszą więc jeszcze trochę poczekać.

Źródło: http://biuroprasowe.tp.pl/

 

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus