kto_chcial_przezroczysty_telefon

Po pierwsze – szacunek za pomysłowość i inwencję. Chociaż pytanie „po co?” też warto zadać. Ale nie czepiajmy się. Designerzy pracujący dla LG całkiem celnie zauważyli, że chociaż w dziedzinie projektowania telefonów świat widział już prawie wszystko, to jednak nie wszystko to widział poprzez telefon. Bez sensu? Niekoniecznie. LG GD900 jest przezroczysty.

Prace nad realizacją tego – co by nie mówić – ambitnego projektu trwały od 2005 roku. Wreszcie w ubiegłym tygodniu koreański koncern ogłosił, ze produkt trafi do sprzedaży w Europie i Azji. Co to będzie? Hartowane szkło obramowane i wzmocnione paskiem wytrzymałego stopu kompozytowego o nazwie Liquidmetal – z niego wykonana jest klawiatura: delikatnie podświetlana i wysuwająca się spod wyświetlacza (dotykowy ekran). Żeby nikt nie miał potem pretensji, że czegoś przez GD900 nie widać, producent zastrzega, że „to telefon o nowatorskim wzornictwie opartym na motywie przezroczystości”. „Motyw przezroczystości” brzmi dziwacznie, ale za to bezpiecznie.

Nowe cacko LG oprócz tego, że dobrze wygląda, posiada również całkiem sporo nowoczesnych funkcji. Na przykład możliwość stosowania skrótów na panelu dotykowym (płynne przechodzenie między aplikacjami po narysowaniu na klawiaturze odpowiedniego symbolu) czy też wykorzystywania całej klawiatury w podobny sposób jak touchpada w laptopach (przesuwając po niej palcem, kierujemy kursorem na wyświetlaczu).

Ponadto aparat 8Mpx z autofocusem, ekran o przekątnej 3 cale, odtwarzacz mp3, dotykowe „pokrętło” służące do regulacji głośności podczas odtwarzania muzyki i wideo, pamięć maksymalnie do aż 32 GB, Wi-Fi oraz Bluetooth 2.1.

LG GD900 Crystal będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych obudowy osłaniającej szklaną podstawę: chrom lub tytan. Cena proponowana przez producenta w Polsce to 1949 zł.

Źródło: LG

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus