karty_na_stol

„Wojna cenowa” – to określenie brzmi nie tylko efektownie, ale wydaje się też całkiem trafne. Zwłaszcza, że chodzi przecież o karty, a „Wojna” to w końcu jedna z najpopularniejszych karcianych gier. Choć przyznać trzeba, że niezbyt finezyjna. Ale rachunki nie mają być finezyjne, lecz niskie. I jest na to szansa, bo główni operatorzy telefonów na kartę (pre-paidów) rozpoczęli właśnie ostrą walkę o klienta. Wypowiedział ją Play.

Oferta Play Fresh obowiązuje od dzisiaj. Jest możliwie mało skomplikowana i w porównaniu do tego, co znaliśmy do tej pory, atrakcyjna. Minuta połączenia (do wszystkich sieci) kosztuje 29 gr, SMS – 9 gr, MMS – 19 gr. Za transfer 100 kB z konta „schodzi” 12 gr. Przedstawione stawki są stałe i nie podlegają zmianom. Oprócz tego operator kusi klientów rozmaitymi bonusami związanymi z kupnem startera i/lub doładowaniami. Więcej na http://www.playfresh.pl/.

Co na to konkurencja? Orange jeszcze się nie ujawnił, co szykuje, natomiast Simplus (Plus) i Heyah (PTC, czyli Era) zareagowały błyskawicznie. Od dzisiaj na rynku dostępna jest nie tylko oferta Play Fresh, ale również Simplus Twój Profil oraz Taniej do Wszystkich w Przebieraj Wybieraj.

Najpierw Simplus. „Profil” w nazwie oznacza, że użytkownik może dowolną ilość razy (posługując się kodem aktywacyjnym) zmienić tryb taryfowy (koszt aktywacji to 1,5 zł), z jakiego korzysta. Do wyboru są dwa: „Tanio do Plusa” oraz „Tanio do wszystkich” (gdzie „wszyscy” oznacza wszystkich minus użytkowników Play). W pierwszej cena za minutę połączenia wynosi: do Plusa – 19 gr, do Ery i Orange 59 gr, do Play – 72 gr; w drugiej – 29 gr do „wszystkich” i 72 gr do Play. Ceny SMS-ów (18 gr) i MMS-ów (40 gr) są w obu przypadkach takie same. Dodatkowe składniki oferty: http://www.simplus.pl/.

Wreszcie Heyah. Obniżkę wprowadziła tak szybko i nagle, że na stronie internetowej do ściągnięcia są jeszcze stare cenniki (http://www.heyah.pl/taniejdowszystkich). Ostrożność więc nie zawadzi. Ale też i nie ma co się czepiać niedoróbek – mamy bowiem do czynienia z rzeczywiście najniższymi stawkami za połączenie „do wszystkich sieci” – 25 gr (do „wszystkich” w rozumieniu takim, jakie stosuje też Simplus, czyli nie do Play, do którego minuta połączenia liczona jest po 68 gr). Cena SMS-a to 15 gr, MMS-a – 40 gr.

Jest nieźle. Czekamy na Orange.

Więcej: http://www.playfresh.pl/, http://www.simplus.pl/, http://www.heyah.pl/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus