japonskie_nowosci

NTT DoCoMo to marka, która większości polskich czytelników nie jest zapewne znana, ale najwyższa pora, by zaległości nadrobić. Największy japoński operator telefonii komórkowej to bowiem firma, która nie boi się eksperymentować i pod wieloma względami – działając niemal wyłącznie na lokalnym rynku – wyznacza światowe trendy. Twórczo współpracuje przy tym z producentami sprzętu. Oto najświeższe efekty japońskiej aktywności i kreatywności.

Jeszcze w październiku, podczas targów w Genewie, NTT DoCoMo zaprezentował prototypowy model telefonu Touch Wood. Nazwa bynajmniej nie jest metaforyczna – we współpracy z Sharpem i Olympusem stworzono bowiem w pełni funkcjonalny i obsługujący najnowocześniejsze technologie telefon, który posiada dotykowy ekran oraz – tak jest – drewnianą obudowę! Design naprawdę niesamowity, tym bardziej, że za sprawą niepowtarzalnej faktury oraz odcienia cyprysowego drewna, nie będzie dwóch takich samych Touch Woodów. A do tego jeszcze ten zapach.

japonskie_nowosci_touch_wood

Ale to wcale nie wszystko. Otóż np. przed kilkoma dniami DoCoMo porozumiało się z koncernem Nissan i wykupiło licencję na zastosowanie w firmowanych własną marką komórkach opatentowanej przez producenta aut technologii Scratch Shield. Jej funkcją jest bardzo skuteczne zabezpieczanie powierzchni przed zarysowaniami (lakier „sam” reaguje na pojawienie się ubytków i doprowadza do ich zasklepiania). Do tej pory stosowana była jednak wyłącznie w samochodach. Czy naprawdę potrzebna jest też w komórkach? No cóż, nie wszystkie telefony są z drewna.

I wreszcie ostatnia nowina spod znaku NTT DoCoMo – wodoodporny telefon (tym razem wyprodukowany przy współpracy z Fujitsu) wyposażony w aparat cyfrowy z matrycą 12 Mpx i funkcją rozpoznawania twarzy. Fujitsu F-10B posiada także dotykowy ekran, moduł GPS i szybki internet. Można go używać nawet do półtora metra pod wodą. Wygląda tak:

fujitsu-f-10b_04

To jak? Czy wszyscy już zapamiętali? NTT DoCoMo, czyli Nippon Telegraph and Telephone – Do Communications Over the Mobile Network. Gdzie? ‚Dokomo’ znaczy po japońsku ‚wszędzie’.

Zobacz: http://www.nttdocomo.com/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus