polaris_au

Japonia to pierwszy kraj, który kojarzy nam się z nowoczesnymi technologiami. To właśnie w Japonii znajdziemy najdziwniejsze projekty komórek, z których większość zazwyczaj nie zostaje wprowadzona w życie. Niektóre jednak mają to szczęście i mogą wpaść w ręce spragnionych technologicznych nowości Japończyków. Co nowego w takim razie słychać na japońskim rynku komórek? Zobaczcie dzieła japońskiej firmy KDDI: projekt roboto-komórki oraz dwa telefony o oryginalnym design’ie, które już niebawem pojawią się w japońskich sklepach.

Firma KDDI zaprezentowała w ramach serii iida, projekt robota-komórki o nazwie Polaris. Urządzenie wygląda jak telefon komórkowy zainstalowany w stacji dokującej. Polaris miałby uczyć nas, jak dbać o właściwą dietę. Roboto-komórka rejestrowałaby dane dotyczące naszego żywienia i aktywności fizycznej. Na tej
stronie znajdziecie filmik prezentujący możliwości robota-komórki Polaris oraz więcej informacji na jego temat.

O ile Polaris to tylko projekt, to następne dzieła KDDI, telefony Ply oraz Prismoid, już niebawem trafią do sprzedaży. Nie są one może już tak futurystyczne jak Polaris, ale ich design jest również bardzo nowoczesny.

 

Ply

Ply oraz Prismoid rzeczywiście mogą się podobać. Na mój gust lepiej prezentuje się Ply ze względu na większą nowatorskość w dizajnie. Wygląd elektronicznego notesu z przegrodami na dokumenty robi duże wrażenie.

Ply to slider o standardowych funkcjach. Posiada 3” wyświetlacz, 3 magapikselowy aparat z autofocusem i detekcją twarzy, rozszerzenie pamięci przez microSD, łączność USB, 1Seg TV tuner. Jego wymiary to 102×53×14.5mm, waga 127 g.

Z kolei Prismoid to komórka typu clamshell. Telefon posiada 2,7” wyświetlacz wewnętrzny, 0,6” wyświetlacz OLED zewnętrzny, który pokazuje najnowsze wiadomości, 2 megapikselowy aparat, 100 MB wbudowanej pamięci i rozszerzenie przez microSD do 16 GB. Wymiary wynoszą 49×101×16.8mm. Telefon dostępny będzie w 3 kolorach: seledynowym, białym oraz czarnym.

Prismoid

 

Prismoid

Oba modele, Ply oraz Prismoid, będą dostępne na japońskim rynku już od jesieni. Ceny jeszcze nie są znane. Do Polski zapewne szybko nie dotrą – jeśli w ogóle – a szkoda…

Źródło: http://www.mobilecrunch.com/
http://www.crunchgear.com/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus