Ponieważ długo wyczekiwany przez wielu użytkowników smartfonów Samsung Galaxy S III powoli wkracza „na salony” konkurencja przystępuje do walki o klientów – walki z trudnym przeciwnikiem jakim jest Galaxy S III. Prócz akcji marketingowych i wszechobecnych reklam w internecie niektórzy producenci próbują jeszcze innych metod, którymi ich handlowcy mają przekonać do zakupu ich smartfona. Do takich producentów należy HTC promujące swój model HTC One X.

HTC wydał swoim handlowcom specjalne materiały drukowane będące dokładnym porównaniem obu modeli – HTC One X oraz Samsung Galaxy S III. Trzeba uczciwie przyznać, że wypunktowane zalety HTC One X przeważają na korzyść tego modelu. Wszystko byłoby OK gdyby nie fakt, że już pewne wady HTC nie są obiektywnie przedstawiane choć jak wiadomo każdy myślący użytkownik smartfonów będzie wiedział o co chodzi. Np. wg HTC brak wymiennej pamięci to żaden problem… W tej kwestii akurat Samsung Galaxy S III oferuje 2,5 raza pamięci co nie jest już takie bez znaczenia. Kolejna kwestia to stwierdzenie HTC, iż „stosowanie wymiennych baterii jest niewygodne i przekładanie ich ma tylko same złe strony”… To już jest co najmniej dziwne.

Oczywiście nie ma się co dziwić, że całe porównanie jest robione subiektywnie – przecież to handlowcy HTC i ich zadaniem jest ułatwienie przekonania klientów do ich modelu.

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus