iphone_3gs_od_dzis

Długo oczekiwany przez fanów Apple nowy model iPhone’a jest od dziś dostępny w ofercie abonamentowej polskich operatorów – Ery i Orange. Brzmi trochę jak zapowiedź premiery płytowej uwielbianego przez wszystkich zespołu muzycznego, ale to chyba nie przypadek. Apple wytworzyło wokół swoich produktów tego rodzaju atmosferę, że nazwanie ich telefonu jedną z gwiazd kultury masowej jest jak najbardziej na miejscu.

Wystarczy wspomnieć, co działo się poprzednio, gdy debiutowała w Polsce podstawowa wersja iPhone’a – sztuczne kolejki przed salonami operatorów, nastrój wielkiego wydarzenia itp. Tym razem było spokojniej. Na tyle, by od razu przejść do konkretów. Co takiego jest w 3GS, by płacić za niego więcej niż za „zwykłego” iPhone’a 3G? Co takiego jest w „S”?

Otóż dodatkowa litera w nazwie to skrót od słowa „speed”. W nowym iPhone’ie wszystko ma się dziać szybciej: aplikacje – uruchamiać, strony www – ładować i wyświetlać, załączniki e-maili – otwierać. Lepsza ma być też jakość grafiki 3D oraz bateria, która powinna już trzymać nieco dłużej niż raptem kilka godzin.

Apple poprawiło też m.in. jakość matrycy aparatu fotograficznego (3 Mpx, autofokus, ustawianie ostrości na danym punkcie w kadrze poprzez stuknięcie w niego na ekranie) posiadającego funkcję nagrywania wideo oraz wprowadziło wybieranie głosowe (również utworów muzycznych z listy odtwarzania). Szacunek też za pomysłową wariację na temat modułu GPS, instalowanego ostatnio we wszystkich niemal telefonach – w iPhone’ie 3G S mamy do dyspozycji efektowny cyfrowy kompas.

W Erze nowy model Apple dostępny jest od 1 zł do 1099 zł:
iphone_3gs_od_dzis_tabela_era

W Orange iPhone 3G S będzie natomiast sprzedawany jako dodatek do planów taryfowych zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Opcji w zależności od wysokości abonamentu właśnie jest całkiem dużo, dlatego dla pewności odsyłamy na stronę Orange. Ceny (malejąco) od 1399 zł (przy umowie na 24 miesiące dla klientów indywidualnych z abonamentem miesięcznym 150 zł) do 1,22 zł w ofercie dla firm z 1000-złotowym abonamentem.

Źródło: http://www.apple.com/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus