Huewei zaprezentował ostatnio na targach IFA 2012 odbywających się w Berlinie swój najnowszy smartphone – model Huawei Ascend D1 Quad XL. Pierwsze spojrzenie na specyfikację pozwala stwierdzić, że będzie to smartfon z wyższej półki a swoimi osiągami może powalczyć o miejsce w czołówce nowych modeli smartfonów, które lada dzień wejdą do sprzedaży.

To, co odróżni nowy model Huewei od innych smartfonów to innowacyjne rozwiązanie oszczędzania energii, które zostało opracowane przez Huewei. Według danych producenta technologia ta pozwala oszczędzać do 30% energii baterii. Jeśli dołączymy do tego mocny akumulator, w który zostanie wyposażony smartfon – może to nam dać nawet 15h rozmów i aż 500h czuwania. To bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę fakt, że na pokładzie Huawei Ascend D1 Quad XL znajduje się Android 4.0, procesor 1,2GHz i zintegrowany układ graficzny GPU 16x. Do tego pamięć RAM 1GB oraz 8GB pamięci dyskowej ROM. Jak większość smartfonów tak również i ten może zostać „powiększony” o dodatkowe 32GB poprzez kartę microSD.

Nie bez znaczenia jest tu również ekran HD IPS+ 4,5″ z matrycą PPI 330 o bardzo dobrych właściwościach wyświetlania widoczności obrazu nawet w słońcu. Za dźwięk natomiast odpowiada technologia Dolby Mobile 3 i Audience earSmart. Chyba nikogo nie zaskoczy również matryca aparatu 8 MPix z podwojoną lampą LED, kamera do wideorozmów 1,3MPix oraz możliwość nagrywania filmów Full HD 1080p.

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus