htc_schlebia

Od kilku dni na polskim rynku dostępny jest nowy smartphone ofensywnie sobie ostatnio poczynającego producenta – HTC. Model HD2 to na pewno jedno z bardziej udanych urządzeń, które wyszły z fabryk tajwańskiej firmy. A przynajmniej „inteligentnych”. Telefon wyposażono bowiem w cały pakiet funkcji, których działanie opiera się na „odczytywaniu” intencji użytkownika. Że nazywanie tego „inteligencją” to lekka przesada? Ok, ale to przecież tylko telefon.

HD2 działa w oparciu o system operacyjny Windows Mobile 6.5 i ma dotykowy ekran o średnicy 4,3 cala – pierwszy na świecie całkowicie pojemnościowy w telefonie sterowanym „okienkami”. Interfejs Sense w połączeniu z procesorem 1 GHz zapewnia przy tym błyskawiczne reakcje i wywoływanie odpowiednich opcji naprawdę szybko. No pewnie, że tego też nie nazwiemy inteligencją, ale jeśli w przypadku smartphone’a zastępuje ją – powiedzmy – „usłużność”, chyba też nie powinniśmy narzekać. Do tego oczywiście daleko idące możliwości personalizacji ustawień, wybrania skrótów do najczęściej używanych zadań etc.

„Inteligentne” są za to – przynajmniej zdaniem producenta – następujące rozwiązania: dzwonek, który ścisza się, gdy podniesiemy telefon, wyświetlacz dostosowujący swoją jasność do oświetlenia panującego na zewnątrz i przechodzący w stan hibernacji, gdy prowadzona jest rozmowa (choć to znowu raczej dyskrecja, niż inteligencja – funkcja ma uchronić nas przed wywołaniem niepotrzebnych funkcji przez przypadkowe dotknięcie, gdy trzymamy aparat przy uchu), a także automatycznie regulująca się ostrość aparatu fotograficznego (matryca 5 Mpx).

Ponieważ dziś rozmaite braki – być może również w inteligencji, na pewno w każdym bądź razie w wiedzy – można redukować za pomocą szybkiego połączenia się z internetem i sprawdzenia, czego trzeba, HD2 na tym polu prezentuje się naprawdę nieźle: moduł WiFi oraz standard 3.5G i wszystko jasne.

A jeszcze na deser – uroda. I tu już zamiast opisów i gier słownych – galeria:

htc_schlebia_1

htc_schlebia_2

htc_schlebia_3

Więcej na http://www.htc.com/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus