google-mobile-app-blackberry-storm-speak-now

Kilka dni temu Google udostępnił aplikację Mobile App na dwa kolejne modele smartfonów: BlackBerry Storm i Storm2. Podstawową zaletą aplikacji Google Mobile App jest łatwiejsze wyszukiwanie w pamięci urządzenia różnych danych.

Dzięki pojawiającym się, niemal każdego miesiąca, aktualizacjom, Google Mobile App posiada już wiele przydatnych funkcji, jak na przykład: automatyczne kończenie wpisanej frazy czy też dostęp do wyszukiwarki i innych usług Google. Teraz można nie tylko odnaleźć strony internetowe, ale także odszukać najbliższe restauracje i kina.

Nowością jest opcja pozwalająca na użycie swojej Google Mobile App do przeszukiwania kontaktów i skrzynki mailowej. Ale to nie koniec udogodnień dla użytkowników tej aplikacji, bowiem Google Mobile App umożliwia ponadto przeszukiwanie historii, posiada również połączenie z Gmailem i Google Maps, dzięki czemu mamy łatwiejszy dostęp do tych usług. Dodatkowo zastąpi kalkulator z przelicznikiem miar i wag, a wszystko to zadziała na polecenie głosowe. Tak więc Google Mobile App działa niczym wróżka, jedyne co musimy zrobić, to wcisnąć zielony przycisk i wypowiedzieć głośno „życzenie”.

Mimo, że Google Mobile App jest dostępna w ponad 20 krajach w 7 językach, to niestety polecenia głosowe możemy wydawać tylko po angielsku, chińsku, japońsku i mandaryńsku. Zainteresowanym pozostaje więc nauka angielskich zwrotów, chyba że ktoś woli wydawać komendy w bardziej egzotycznej formie…

Źródło: http://googlemobile.blogspot.com/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus