vuzix-wrap-310-widescreen-video-eyewear2

Możliwość oglądania filmów na ekranie komórki jeszcze kilka lat temu była trudno dostępną przyjemnością, teraz to już niemal standard. Gadżetem, który znajduje coraz więcej wielbicieli staje się za to przenośny ekran w postaci okularów. Co prawda, na razie na taki zakup mogą sobie pozwolić właściciele wyjątkowo grubych portfeli, ale warto przyjrzeć się temu, na co już za kilkanaście lat będzie mógł pozwolić sobie każdy (… przynajmniej mam taką nadzieję;) ).

Najnowsza propozycja firmy Vuzix to prawdziwa gratka dla wielbicieli gadżetów. Okulary oznaczone symbolem Wrap 310 to krok wyżej w stopniu zaawansowania technologicznego. Dzięki Wrap 310 filmy zapisane w telefonie komórkowym można oglądać dokładnie jak na 55-calowym ekranie o rozdzielczości 428×240, umieszczonym w odległości 3 metrów.

Okularowy wyświetlacz obsługuje format 2D, jak i 3D. Urządzenie oferuje nam 24-bitową jakość odwzorowania kolorów, częstotliwość odświeżania progresywnego wynoszącą 60Hz oraz kąt oglądania 26 stopni. Ponadto możemy dowolnie regulować jasność, kontrast oraz intensywność kolorów.

Dla większego komfortu użytkownika do okularów dołączono specjalne słuchawki izolujące hałasy z zewnątrz, z nakładkami w trzech rozmiarach.

Okularowy wyświetlacz jest kompatybilny z komórkami z wyjściem video, iPhone’ami i iPod’ami, z odtwarzaczami dvd, Blu-ray, odbiornikami TV, UMPC i PMP. Pozwala na videoodtwarzanie źródeł w formacie NTSC i PAL.

Cena najnowszego modelu firmy Vuzix nie jest jeszcze znana.

Szczegółowe informacje na temat okularowego wyświetlacza filmów znajdziecie na stronie producenta: http://www.vuzix.com/

Źródło: http://www.itechnews.net/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus