lg_canu-f1100

Dla przeciętnego Europejczyka język chiński czy japoński jest skomplikowanym systemem znaczków, których nauczenie się wydaje się rzeczą nierealną. Tym wszystkim, którzy nie wierzą we własne siły lingwistyczne lub chcą mieć pewność, że będąc w Chinach, zamawiają kurczaka, a nie coś bardziej egzotycznego, LG pospieszył na ratunek. Nowy telefon canU-F1100 sprawia, że język nie stanowi już żadnej bariery.

LG wyposażył swoją nową komórkę w elektronicznego tłumacza – system, który zna aż 560 tysięcy słów w języku japońskim, chińskim i angielskim. Ponadto funkcja cyfrowego lektora pozwala na odsłuchanie zestawu rozmówek. Pomyślano również o komfortowym dostępie do „tłumacza” – program można uruchomić za pomocą osobnego klawisza skrótu.

Model canU-F1100 posiada przeglądarkę internetową, aplikację poczty elektronicznej, 2,7-calowy wyświetlacz VGA oraz klawiaturę z dotykowym panelem nawigacyjnym. Minusem jest design – urządzenie dostępne jest jedynie w dwóch kolorach, różowym i niebieskim, jakby było skierowane do turystów w wieku przedszkolnym. Lecz nie możemy wybrzydzać, bo lepszego i bardziej zaawansowanego „mobilnego tłumacza” nie uświadczymy w żadnej innej komórce.
Telefon będzie dostępny wyłącznie na rynku koreańskim, w cenie ok. 345 dolarów.

Źródło: http://www.newlaunches.com/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus