blue-earth1Moda na ekologię zatacza coraz szersze kręgi. Ekologiczne torby w sklepach, naturalna odzież i jedzenie – to wszystko już znamy. Co jeszcze można wymyślić, żeby pomóc naszej planecie, a przy okazji wyznaczyć kolejne trendy? Prawdziwy eko-telefon! Żebyśmy mogli z niego korzystać, potrzebne jest tylko… słońce.

Producenci telefonów komórkowych znowu udowodnili, że ich kreatywność i pomysłowość nie zna granic. W tym roku na kongresie Word Mobile w Barcelonie, Samsung, LG oraz ZTE przedstawiły nowatorskie projekty – komórki zasilane energią słoneczną. Jest to dowód na to, że przemysł telefonii mobilnej sprzyja ekologii.
Przedstawiciele Samsunga twierdzą, że produkowany przez ich firmę telefon o nazwie Blue Earth jest pierwszą dotykową komórką zasilaną energią słoneczną i wytwarzaną częściowo z plastikowych butelek. JK Shin, zarządzający w Samsungu komunikacją mobilną, wyjaśnia, że nazwa telefonu – Blue Earth – nawiązuje do obrazu naszej planety, jaki jest widoczny z kosmosu. „Błękitna Ziemia” będzie dostępna na rynku w drugiej połowie tego roku.

„Słoneczny telefon” firmy LG Electronics ma natomiast zainstalowany z tyłu obudowy panel, który wychwytuje i skupia energię słoneczną. Przedstawiciele LG twierdzą, że już 10 minut nasłonecznienia wystarczy na 3-minutową rozmowę. Obudowa, tak samo jak w przypadku Blue Earth, wyprodukowana została na bazie materiałów z recyklingu. Telefon będzie można kupić w Europie pod koniec roku.

Najszybciej na rynek wypuści swój słoneczny telefon chiński producent ZTE. Produkt będzie do nabycia już od maja w cenie poniżej 40 $. Wystawienie go na słońce na jedną godzinę pozwoli naładować akumulator tak, by prądu starczyło na 5 minut używania. Latem może nie stanowić to problemu, ale w zimie… Pozostaje wyjazd do ciepłych krajów, hm?

Źródło:www.nzherald.co.nz

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus