motorola_renewPrzed kilkoma dniami Motorola ogłosiła wprowadzenie na rynek pierwszego na świecie „ekologicznego” telefonu – wyprodukowanego z materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu. MOTO W233 Renew to również jak na razie jedyna komórka posiadająca certyfikat CarbonFree przyznawany przez organizację Carbonfund.org. Otrzymują go produkty, podczas wytwarzania których emisja dwutlenku węgla do atmosfery zredukowana została do absolutnego minimum. Motorola „równoważy” ponadto wydatek energii niezbędny do zaistnienia W233 inwestując w odnawialne źródła.

ekologiczna_moto_w233_1

Obudowa wykonana jest z plastiku pochodzącego z recyklingu plastikowych butelek na wodę (PET), pudełko zrobiono z makulatury (jego rozmiar udało się zmniejszyć o 22 % w porównaniu do standardowego), na pochodzącym z niej papierze wydrukowano też (tuszem na bazie olejów roślinnych) instrukcję . W opakowaniu znajduje się jeszcze koperta zwrotna (oczywiście też „szara”), przeznaczona do tego, by umieścić w niej i odesłać producentowi do recyclingu nasz poprzedni telefon.

Ale to nie koniec ekologicznej wyliczanki: wbudowana pamięć – 2 GB – też jest w końcu odnawialna, a mocna bateria ma sprawić, że aparatu nie trzeba będzie zbyt często podłączać do prądu. W tej sytuacji kolor nie powinien stanowić zaskoczenia: tak, zielony.

Rozmiary: 111 x 45 x 15 mm
Waga: 83 g
Wyświetlacz: 128×128 px, 1.6”, CSTN, 65 tys. kolorów
Czas rozmowy: do 540 min
Czas czuwania: do 430 h

System: GSM 890/19000
GPRS: Klasa 10
Pamięć: 2 Gb
Książka adresowa: 500 pozycji

Inne: mp3, radio, miniUSB, gniazdo słuchawkowe – jack (2,5 mm), tryb głośnomówiący, łącze kart pamięci microSD

Źródło: http://www.motorola.com/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus