51942321

Orange uruchomiła nową usługę o nazwię Ekstra Numer, dzięki której każdy posiadacz telefonu w tej sieci może używać dwóch numerów w jednej komórce i na jednej karcie SIM.

Czy nowa oferta Orange to propozycja nie do odrzucenia? Tu warto się zastanowić, ponieważ Ekstra Numeru nie możemy wybrać sami ani przydzielić do innej taryfy niż takiej, w jakiej mamy nasz numer główny. Ponadto usługa jest płatna, co prawda nie za dużo, bo koszt jej aktywacji oraz comiesięczna opłata wynosi 3 zł miesięcznie, lecz wymaga także doładowywania, tak więc płacimy za użytkowanie dwóch numerów. Lecz wszystkim, którym to nie przeszkadza, na pewno będzie odpowiadać fakt, że nie muszą nosić dwóch aparatów lub przekładać kart w komórce.

Usługa przeznaczona jest dla Klientów indywidualnych oraz firm korzystających z aktywnej oferty abonamentowej, mix lub na kartę w sieci Orange. Aktywacji dokonuje się poprzez wysłanie sms-a o treści EN na bezpłatny numer 8041 albo wpisując kod *121*# , następnie zatwierdzając go przyciskiem połączenia. W odpowiedzi otrzymujemy od Orange sms-a z przydzielonym dodatkowym numerem oraz terminem jego ważności, który jest automatycznie przedłużany po zakończeniu okresu ważności.

W przypadku, gdy chcemy zrezygnować z dalszego korzystania z usługi, wystarczy wysłać sms-a o treści REZ pod bezpłatny numer 8041 lub wpisując kod *114*9#.

Zarządzanie numerami odbywa się poprzez wpisywanie krótkich kodów, które przełączają użytkownika na Ekstra Numer, umożliwiają powrót do numeru głównego oraz pozwalają na sprawdzenie, który z numerów jest aktualnie ustawiony w telefonie.

Orange umożliwia także darmowe przeniesienie dodatkowego numeru na osobną kartę SIM.

Więcej informacji znajdziecie na stronie http://www.orange.pl/

Źródło:  http://biuroprasowe.tp.pl/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus