druga_strona_ekranu

Skoro Sony Ericsson Xperia, jeden ze sztandarowych produktów japońsko-szwedzkiego konglomeratu, nagradzany był za zastosowane w nim wzornictwo i rozwiązania funkcjonalne nawet (już) wtedy, gdy na ekran, w jaki go wyposażono, dało się spoglądać wyłącznie od przodu, a więc całkiem normalnie i tradycyjnie, to co stanie się, kiedy na rynku pojawi się wreszcie Xperia Pureness – model z przezroczystym, czytelnym z dwóch stron wyświetlaczem? A to już niedługo.

Jak podały ostatnio serwisy informacyjne (m.in. Telepolis), Xperia Pureness została właśnie dopuszczona do obrotu na amerykańskim rynku przez Federalną Komisję Łączności (coś jak europejska komisja zajmująca się wybuchającymi iPhone’ami, tylko pewnie bardziej efektywna). Zgodnie z zamierzeniami producenta, w sprzedaży detalicznej (ograniczonej, bo tylko w wybranych miastach) niezwykły telefon powinien pojawić się w listopadzie.

Bo właśnie – mowa niby tylko o telefonie komórkowym, ale równocześnie o urządzeniu, jakiego świat jeszcze nie widział. Otóż ekran Sony Ericssona X5 wykonano w technologii, która pozwala odczytywać wyświetlane na nim informacje niezależnie od tego, z której strony na nie patrzymy. I nie chodzi tu bynajmniej o układ lewo-prawo, ale awers-rewers! „Bajer” czy nowy, rozwojowy kierunek w sposobie prezentowania informacji?

To jedno pytanie. A drugie?

Czy telefon będzie się wyróżniał czymś jeszcze oprócz przezroczystego ekranu? Trudno powiedzieć, parametry szykują się raczej standardowe (przy czym standard końca 2009 roku to przecież naprawdę całkiem przyzwoity poziom). Już teraz można zobaczyć reklamówkę. Wygląda efektownie, no chyba że ktoś nie lubi „surowych” klimatów:


A na deser jeszcze kilka zdjęć:

druga_strona_ekranu_1

Źródło: http://www.sonyericsson.com/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus