sprintmobileticket

Amerykańska firma zajmująca się sprzedażą biletów do kin, Fandango, zaprezentowała program umożliwiający wysyłanie biletów na telefon komórkowy w postaci kodów kreskowych.

Aplikacja ta obecnie dostępna jest tylko dla mieszkańców ośmiu miast w Stanach Zjednoczonych. Bilet to SMS lub MMS, który zawiera kod kreskowy 2D, ten zaś zczytywany jest przed wejściem na salę kinową. Rozwiązanie takie jest bardzo wygodne, zwłaszcza dla osób zajętych i zapominalskich. Dzięki tej aplikacji nie trzeba także stać w kolejkach tuż przez seansem, a zapewne każdy z was wie, ile trzeba stać w ogonku po bilet w weekendowe wieczory. Poza tym, nie musimy się już martwić, że zapomnimy biletu z domu, czy też że go zgubimy, jeśli został kupiony wcześniej.

Oczywiście telefon komórkowy również może zawieść, co wtedy? Bez obaw, o tym również pomyślano. Wystarczy udać się do punktu obsługi klienta i przedstawić kartę, którą dokonaliśmy zapłaty za bilet.

Aby móc skorzystać z tej funkcji, trzeba posiadać telefon komórkowy z dostępem do Internetu, ponieważ wiadomość dostarczana jest za pomocą MMS lub linka WAP, i przebywać akurat w Stanach Zjednoczonych w jednym z wybranych ośmiu miast. O ile spełnienie pierwszego warunku nie powinno stanowić problemu, to z drugim może być nieco trudniej…

Źródło: http://www.fandango.com/faq/MobileTicketFaq.aspx
http://mobilemarketing.pl/fandango-wykorzystuje-mobilne-kody-kreskowe/

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus