showimagephp

W mediach coraz częściej mówi się o kłopotach ze snem jako charakterystycznej dla naszych czasów przypadłości. Coraz szybsze tempo życia, wyścig szczurów w pracy i stres, chyba każdy tego kiedyś doświadczył. Jeśli jednak wciąż martwi Cię to, że musisz liczyć barany przed snem, to możesz zaopatrzyć się WakeMate dla  iPhone’a – urządzenie, które poprawi jakość Twojego snu.

Producenci WakeMate wyjaśniają, że podstawą działania urządzenia jest analiza snu, wykonywana na aktygrafie (ang. actigraph). Aktygraf jest czujnikiem umieszczanym na nadgarstku, który poprzez Bluetooth łączy się z aplikacją zainstalowaną na iPhone’nie. W ten sposób WakeMate monitoruje i określa fazy snu.

To pozwala na znalezienie  optymalnych punktów podczas cyklów REM, które stanowią najlepszy moment do pobudki. Obudzenie się ze snu dokładnie w tych określonych momentach powoduje minimalne uczucie bezwładności oraz zapewnia energię i rześkość na cały dzień.

Dane zebrane podczas monitoringu snu są wyświetlane w aplikacji. Dzięki temu można obserwować swój sen oraz sprawdzać i poprawiać jego efektywność. Cena urządzenia będzie wynosić 49.99 USD. Sprzedaż rusza od 25 stycznia, jednak można już teraz dokonać rezerwacji za opłatą 5 USD. Szczegółowe informacje na temat WakeMate i składania zamówień znajdziecie tutaj.

Źródło: http://www.phonearena.com

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus