W Demokratycznej Republice Kongo będzie niedługo sprzedawany pierwszy oficjalny smartfon wyprodukowany w Afryce – VMK Elikia. „Elikia” znaczy „nadzieja” i miejmy nadzieję, że smartfon spełni wymagania użytkowników z Konga.

Smartfon został stworzony przez firmę VMK, której szefem jest Verone Mankou, a cały projekt kosztował $120.000. Smartfon będzie kosztował $160 i ma trafić do sprzedaży pod koniec tego miesiąca. Na pokładzie Elikii znajdziemy oczywiście system Android, ekran o przekątnej 3,5″, procesor 650 Mhz oraz pamięć wbudowaną 512 MB. Co ciawke (choć już może nie tak bardzo, bo staje się to normą) smartfon wbrew pozorom nie zostanie wyprodukowany w Kongo lecz w Chinach. Okazało się bowiem, że VMK miało problemy ze znalezieniem wykonawców i firm logistycznych, które podołałyby produkcji smartfonów na miejscu.

Afryka obok Bliskiego Wschodu jest uważana za kolejny przyszły rynek z potencjałem sprzedażowym jeśli chodzi o telefony i smartfony, o który zawalczą najwięksi giganci w branży.

Dziel się artykułem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus